19:46 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (264)
  59

  Kaune veikianti viena didžiausių Lietuvoje profesinio mokymo įstaigų neteisėtai iš mokinių ėmė pinigus už stojimo dokumentų tvarkymą ir įforminimą, už egzaminų perlaikymą bei už papildomas mokymosi paslaugas

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Vien šiemet iš stojusiųjų Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, pažeisdamas galiojančius teisės aktus, galėjo surinkti apie 0,5 milijono eurų skirtingų rinkliavų, praneša Švietimo ir mokslo ministerijos (ŠMM) spaudos tarnyba.

  ŠMM šiuos faktus Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centre (KMPMC) nustatė, išanalizavusi mokinių skundus dėl priėmimo procedūros, kai su mokiniais yra sudaromos papildomo mokėjimo sutartys mokymo programoje nenumatytoms paslaugoms ir mokymo priemonėms įsigyti.

  Švietimo ir mokslo ministrės Jurgitos Petrauskienės sudaryta darbo grupė, tyrusi gautus mokinių skundus, nustatė, kad stojusieji į valstybės finansuojamas vietas moka papildomą mokestį pagal mokėjimo sutartį už papildomas mokymosi paslaugas ir praktinio mokymo priemones.

  Mokestis rinktas iš visų 33 Centre vykdomų profesinio mokymo programų mokinių, jo dydis svyruoja nuo 90 iki 1 100 eurų.

  Apie tokius mokėjimus mokiniai nebuvo informuoti iš anksto, informacija pateikta tik atvykus pasirašyti mokymosi sutarties.

  Iš stojusių dar buvo renkamas papildomas stojimo dokumentų tvarkymo ir įforminimo mokestis — 10 eurų, kuris iš mokinių buvo renkamas grynais pinigais.

  Taip pat nustatyta, kad Centras taiko 14,48 euro mokestį už baigiamųjų egzaminų perlaikymą, nepaisant to, kad ŠMM šiai ir kitoms mokymo įstaigoms yra skyrusi lėšų baigiamųjų egzaminų procedūrai organizuoti ir vykdyti.

  Skaičiuojama, kad KMPMC, pažeisdamas Švietimo ir Profesinio mokymo įstatymų nuostatas, vien per šiuos metus iš mokinių galėjo surinkti apie pusę milijono eurų.

  "Išaiškinę šiuos faktus, matome, kad centras tiesiog pritvinkęs neskaidrumo vočių — buvo neteisėtai mintama iš mokinių, įvedus savo karalystės taisykles. Įstatymai vienodi visiems ir tokios savivalės netoleruosime. Tokios veiklos didžiausioje profesinio mokymo įstaigoje indikuoja apie galimus trūkumus visoje sistemoje, todėl visos mokyklos bus įvertintos pagal skaidrumo kriterijus", — sakė ministrė.

  Ministrė mokymo įstaigos vadovybei nurodė mokiniams grąžinti pinigus už stojimo dokumentų tvarkymą ir įforminimą bei už egzaminų perlaikymą. Ministrės nurodymu Centras privalo nutraukti papildomo mokėjimo sutartis su mokiniais, nepageidaujančiais gauti mokymosi programoje nenumatytų papildomai paties mokinio lėšomis apmokamų paslaugų ar mokymosi priemonių.

  Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras yra viena didžiausių Lietuvoje profesinio mokymo įstaigų.  Šiemet į jį buvo priimta 1 400 stojusiųjų. Mokykla deklaruoja, kad joje mokosi apie keturis tūkstančių mokinių.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (264)

  Dar šia tema

  Baudos už korupciją Lietuvoje išaugs 10 kartų
  Tegai:
  mokiniai, korupcija, Karaliaus Mindaugo profesinio mokymo centras, Kaunas

  Svarbiausios temos