00:06 2020 Rugsėjo 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1645
 • RUB89.8713
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (165)
  157

  Vyriausybė pagaliau susitarė su švietimo darbuotojų profesinių sąjungų atstovais dėl visų kolektyvinės sutarties punktų ir pažadėjo padidinti atlyginimus iki 1000 eurų iki 2020 metų

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Pagrindiniai sutarties punktai susiję su mokytojų etatinio darbo užmokesčio įvedimu, rašoma Švietimo ir mokslo ministerijos pranešime spaudai.

  Visų pirma, numatoma, kad etatinis darbo apmokėjimas palaipsniui bus įvedamas nuo 2018 metų ir iki 2020 metų mokytojų atlyginimas sieks tūkstantį eurų.

  Valstybė etatiniui darbo užmokesčiui įvesti papildomai skirs 93 milijonų eurų. Be to, 2018-2022 metais numatyta sudaryti prielaidas didinti dėstytojų, mokslininkų algas, gerinti jų darbo sąlygas. 

  Kolektyvinės sutarties projekte numatoma iki kiekvienų metų birželio 1 dienos, atsižvelgus į Vyriausybės programą ir šalies  ekonominę raidą, finansines galimybes, su sutartį pasirašiusiomis profesinėmis sąjungomis aptarti ikimokyklinio, priešmokyklinio ugdymo pedagogų atlyginimų didinimo galimybes, siekiant iki 2020 metų juos sulyginti su bendrojo ugdymo mokyklų mokytojų darbo užmokesčiu.

  Taip pat iki 2018 metų rugsėjo 1 dienos sudaryti galimybes mokytojams mokyti kitus dalykus ir įgyti kitą pedagoginę specializaciją.

  Lietuvos jaunimas siekia tapti mokytojais >>

  Sutarta skatinti mokyklų tinklo optimizavimą ir tobulinti mokyklų, vykdančių formaliojo švietimo programas, tinklo kūrimo taisykles. Užtikrinant švietimo prieinamumą ir siekiant ugdymo kokybės, nustatyti tinkamą didžiausią ir mažiausią mokinių skaičių klasėje.

  Švietimo ir mokslo ministerijos ir 6 profesinių sąjungų parengta kolektyvinė sutartis buvo pateikta Vyriausybei, kuri, pateikusi savo siūlymus, projektą grąžino tobulinti.

  Rugsėjo pabaigoje švietimo darbuotojų profsąjungų atstovai iškėlė Vyriausybei reikalavimus dėl kolektyvinės sutarties sprendimo, priešingu atveju grąsino stereikuoti.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (165)

  Dar šia tema

  Pinigų nėra, bet jūs didžiuokitės — Skvernelis pasveikino su Mokytojų diena
  Lietuviai sveikina mokytojus su švente
  Beveik 200 mln eurų skirs pedagogų atlyginimams
  Tegai:
  mokytojai, atlyginimai, Švietimo ir mokslo ministerija

  Svarbiausios temos