15:24 2020 Liepos 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)
  31

  Prieš teismą stos Skuodo rajono gyventoja, kuri du savo kūdikius užkasė šiltnamyje

  VILNIUS, spalio 19 — Sputnik. Ketvirtadienį Klaipėdos apygardos teismui buvo perduota baudžiamoji byla byla dėl Skuodo rajone namuose pagimdytų ir šiltnamyje užkastų kūdikių, praneša Generalinės prokuratūros spaudos tarnyba.

  Šioje byloje pasikėsinimu nužudyti du savo kūdikius kaltinama Skuodo rajono gyventoja G.K.

  Spaudos konferencijos metu Klaipėdos apygardos prokuratūros Pirmojo baudžiamojo persekiojimo skyriaus prokuroras Arūnas Saunorius, kuris Klaipėdos apygardos teismui perdavė baudžiamąją bylą, plačiau pakomentavo šį ikiteisminį tyrimą.

  Ikiteisminis tyrimas, kurį atliko Klaipėdos apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kriminalinės policijos Sunkių nusikaltimų tyrimo valdybos pareigūnai, buvo pradėtas šių metų kovo 31 dieną gavus informaciją, kad Skuodo rajone moteris prieš kelias savaites namuose pagimdė kūdikį ir jį užkasė šiltnamyje.

  Išsamiai atlikus tyrimą ir surinkus duomenis, kraupūs įtarimai pasitvirtino — 34-erių metų moteris 2015 metų spalį namuose pagimdė sūnų, o šių metų kovą — mergaitę. Abu kūdikius ji užkasė šiltnamyje.

  Kaltinamoji savo kaltę iš dalies pripažino ir teigė, kad slėpė nėštumą nuo aplinkinių, todėl nesilankė pas gydytojus. Ji tikėjosi, kad abu kartus įvyks persileidimas, tačiau taip neatsitikus, abu kartus mažylių kūnus užkasė šiltnamyje.

  Ikiteisminio tyrimo metu atlikus Teismo psichiatrijos, teismo psichologijos ekspertizę konstatuota, kad kūdikių motina yra pakaltinama. Nusikaltimų padarymų metu G.K. galėjo suprasti savo veiksmų esmę ir juos valdyti.

  Baudžiamasis kodeksas kaltinamajai G.K. numato laisvės atėmimą nuo 8 iki 20 metų arba laisvės atėmimą iki gyvos galvos.

  Temos:
  Vaikų apsauga Lietuvoje (79)

  Dar šia tema

  Seimas uždraudė bet kokią smurto prieš vaikus apraišką
  Tauragės policijai teko pasirūpinti septyniais girtuoklių vaikais
  Kėdainių tragedija — vaiko ašaros neverta tamsybė
  Tegai:
  laisvės atėmimas iki gyvos galvos, žmogžužudystė, kūdikis, Skuodo rajonas

  Svarbiausios temos