06:57 2020 Rugpjūčio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1763
 • RUB86.6154
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Žarnyno infekcijų atvejų registruojama ištisus metus, tačiau jų padaugėjimas stebimas žiemos mėnesiais

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Medikai rekomenduoja artėjant žiemai atkreipti dėmesį ne tik į peršalimo ligas, bet ir žarnyno infekcijas, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

  Dėl higienos įgūdžių stokos šie virusai labiausiai plinta vaikų kolektyvuose per užterštas rankas ir aplinkos paviršius. Vaikai iš kolektyvo virusų parsineša namo, kur užsikrečia kiti šeimos nariai.

  ULAC duomenimis, per devynis šių metų mėnesius Lietuvoje buvo užregistruoti beveik 8 tūkstančiai virusinių žarnyno infekcijų atvejų, iš kurių daugiau nei pusė — rotavirusinės ir noravirusinės kilmės.

  Itin padidėjo sergamumas norovirusine infekcija. Per devynis mėnesius užregistruotas 471 norovirusinės infekcijos atvejis (60,6% daugiau), kai tuo tarpu 2016 metais per tą patį laikotarpį — 297 atvejai.

  Norovirusinės infekcijos atvejų registruojama ištisus metus, tačiau jų padaugėjimas stebimas žiemos mėnesiais. Daugiausiai atvejų registruota sausio — kovo mėnesiais (288 atvejai).

  Kasmet registruojama norovirusinės infekcijos protrūkių tiek šeimose, tiek kolektyvuose. Per  devynis šių metų mėnesius registruoti penki šeiminiai ligos protrūkiai (12 atvejai, iš jų — 9 hospitalizuoti) ir 2 protrūkiai kolektyvuose (10 atvejai, iš jų — 8 hospitalizuoti).

  Imlumas šiai infekcijai yra visuotinis, tačiau imlesni vaikai ir suaugę asmenys, turintys imuninės sistemos sutrikimų. Daugiausia atvejų (330 atvejų) registruota 0-5 metų amžiaus grupėje, tai sudaro 70 proc. visų atvejų. Į ligoninę paguldyti 93 proc. susirgusių asmenų, iš jų — daugiau nei pusė (70%) vaikai iki 5 metų amžiaus.

  Vakcinos nuo norovirusinės infekcijos nėra, tad svarbiausia ir efektyviausia profilaktikos priemonė — rankų plovimas su muilu.

  Dar šia tema

  Kova su rotavirusu: nuo kitų metų vaikai bus skiepijami nemokamai
  Rotavirusine infekcija dažniau užsikrečia vaikai iki trejų metų
  "Švarių rankų šokis": apsaugokime vaikus nuo užkrečiamųjų ligų
  Tegai:
  žarnyno infekcijos, žiema

  Svarbiausios temos