08:37 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  83

  Seimui priėmus Tarnybos Kalėjimų departamente prie Lietuvos Respublikos teisingumo ministerijos statuto pataisas, dar šiais metais bus didinamas pataisos pareigūnų atlyginimai

  VILNIUS, spalio 20 — Sputnik. Nauja darbo užmokesčio apskaičiavimo tvarka įsigalios jau nuo gruodžio mėnesio, o nuo 2019 metų sausio pareigūnams bus mokami didesni priedai ir už tarnybinį rangą, praneša Teisingumo ministerijos spaudos tarnyba.

  "Neseniai Lietuvos pataisos įstaigose apsilankę Europos komiteto prieš kankinimą ir kitokį žiaurų, nežmonišką ar žeminantį elgesį ir baudimą delegacijos nariai pabrėžė, kad pataisos pareigūnams šiuo metu mokamas darbo užmokestis yra neadekvatus jų atliekamam darbui, tai atitinkamai turi įtakos ir jų darbo kokybei, taip pat dėl paminėtų aspektų yra gana komplikuotas bausmių vykdymo sistemos personalo išsaugojimas ir naujų kvalifikuotų specialistų pritraukimas," — sako teisingumo ministrė Milda Vainiutė.

  Pagal naują darbo užmokesčio sistemą pataisos pareigūnams darbo užmokestis iš esmės bus suvienodintas su vidaus tarnybos sistemos pareigūnams mokamu darbo užmokesčiu, o kai kuriais atvejais bus didesnis už jį ir jau nuo šių metų gruodžio 1 dienos pataisos pareigūnai gaus didesnį darbo užmokestį.

  2018 metams dėl padidėjusių atlyginimų papildomai iš valstybės biudžeto reikės 4 milijonai eurų, o 2019 metais — papildomai 2,4 milijonai eurų. Net 60% šios sumos bus skiriama mažiausiai uždirbančių pataisos pareigūnų darbo užmokesčiui. 

  Dar šia tema

  Jokių dronų: Lietuvoje jiems draudžiama skraidyti virš pataisos namų
  Teisingumo ministerija kontroliuos kiekvieno kalėjimo viešiuosius pirkimus
  Tegai:
  atlyginimai, Kalėjimų departamentas

  Svarbiausios temos