18:49 2021 Balandžio 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1324

  Sveikatos ministerija nuo lapkričio įtraukia į Kompensuojamųjų vaistų Kainyną antitrombozinius vaistus, kuriuos anksčiau lietuviai galėjo nusipirkti tik Lenkijoje

  VILNIUS, spalio 21 — Sputnik. Nuo lapkričio 2 dienos į Kompensuojamųjų vaistų Kainyną bus įtraukti nauji antitromboziniai vaistai Apixabanum, Dabigatranum ir Rivaroxabanum, pranešė Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) spaudos tarnyba.

  Iki šiol lietuviai dažniausiai šių vaistų vykdavo įsigyti į kaimyninę Lenkiją. Vaistai skirti prieširdžių virpėjimo ir plazdėjimo komplikacijoms perspėti, plaučių embolijai bei giliųjų venų trombozei gydyti. Jie bus kompensuojami 80%.

  Sveikatos apsaugos ministro Aurelijaus Verygos teigimu, šių vaistų prireikia žmonėms, kuriems nepavyksta saugiai sumažinti kraujo krešėjimo kitu šiuo metu kompensuojamu vaistu — varfarinu.

  Viceministrė Kristinos Garuolienės teigimu, iki šiol SAM dėl šių vaistų sulaukdavo itin daug žmonių laiškų ir skambučių, klausiančių, kada pagaliau bus pradėti kompensuoti šie reikalingi vaistai.

  "Džiaugiamės, kad pagaliau atsirado galimybė juos įtraukti į Kainyną. Pradėti kompensuoti šiuos vaistus buvo galima po to, kai buvo sumažintos generinių kompensuojamųjų vaistų kainos, o sutaupytos lėšos nukreiptos siekiant kompensuoti naujus veiksmingus vaistus", — sako Garuolienė.

  Į Kainyną įtraukti naujų veikliųjų medžiagų vaistai yra labai didelės terapinės vertės ir yra itin reikalingi pacientams. Jie bus skiriami beveik kelioms dešimtims tūkstančių Lietuvos žmonių. Planuojama, kad už šiuos vaistus jau per pirmuosius kompensavimo metus bus sumokėta per 5,4 milijonų eurų Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) lėšų.

  SAM rekomenduoja lietuviams vartoti generinius vaistus >>

  Nuo spalio mėnesio Lietuvoje įsigaliojo naujas kompensuojamųjų vaistų Kainynas, kuriame įrašyti apie 2000 prekinių vaistų pavadinimų, iš jų — 106 nauji pavadinimai.

  Dar šia tema

  Lietuvoje per mėnesį išrašomi 350 tūkst elektroninių vaistų receptų
  Į Lietuvą bus galima įvežti ne daugiau kaip 10 vaistų pakuočių
  Ligoninės gali pirkti nelietuviškus vaistus pigiau
  Veryga: 5% PVM reikalingas visiems receptiniams vaistams
  Tegai:
  kompensuojamieji vaistai, vaistai, Sveikatos apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos