19:15 2018 Gegužės 25
Vilnius+ 24°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Lietingas oras, archyvinė nuotrauka

  Klimatologas papasakojo, su kuo susijusi klimato kaita Lietuvoje

  © AP Photo / Tsering Topgyal
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4110

  Pastarojo laiko lietingų orų Lietuvoje nederėtų suversti vien tik klimato kaitai - ateityje nebūtinai kentėsime nuo dar didesnio lietaus, bet gali įsivyrauti procesai, dėl kurių dažniau susidursime su tropiniais karščiais ir arktiniais šalčiais, sako klimatologas Arūnas Bukantis

  VILNIUS, spalio 22 — Sputnik. Lietuvos orą keičia ne tik klimato pokyčiai, sako klimatologas Arūnas Bukantis LRT.

  Pasak jo, klimato kaita lemia visos atmosferos cirkuliacijos persitvarkymą, ypač vidutinėse platumose, gali įsivyrauti vadinamieji meridianiniai procesai, kurie arba atneš tropines oro mases iš pietų, arba šaltas oro mases iš Arkties vandenyno, Arkties regiono.

  Bukantis pabrėžė, kad pasaulinis atšilimas lems pokyčius oro masių judėjime. Tai reiškia, laikotarpiai kaitaliosis kas dvi savaites: labai sausringi, labai lietingi, labai šilti, labai karšti, žiemos tampa nepastovios, nepastovi sniego danga.

  Taip pat Bukantis pripažino, kad "jeigu darytume prielaidą, kad vis dėlto klimato kaita daro įtaką ir kritulių kiekiui, tai tikrai būtų galima pripažinti, kad kritulių kiekis, ypač stiprių liūčių metu, padidėja 10-15%".

  Atsakydamas į klausimą apie jūros lygio kilimą, klimatologas atsakė, kad tai yra įprastas reiškinys. Per pastarąjį šimtmetį vandens lygis pakilo 20 centimetrų ir augs toliau. Tai tendencija, kuri taip pat pastebima Baltijos jūroje.

  Bukantis teigė, kad vyriausybė neturėtų taupyti projektams, kurie padėtų apsisaugoti nuo neigiamų  pasekmių.

  Jis taip pat pridūrė, kad kiekvienas gali prisidėti prie kovos su visuotiniu atšilimu — pasodinti medį, nenaudoti daug energijos namų šildymui.

  Dar šia tema

  Lietuva ratifikavo Paryžiaus susitarimą dėl klimato kaitos
  Orai Lietuvoje ir Vilniuje spalį
  Tegai:
  klimato kaita, lietus
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos