08:46 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  45

  Pajamas privalėjusiems deklaruoti, bet to nepadariusiems gyventojams Valstybinė mokesčių inspekcija pirmą kartą išsiųs pranešimus su apskaičiuota mokėtina gyventojų pajamų mokesčio suma

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI) pirmą kartą gyventojams išsiųs pranešimus su pagal VMI duomenis apskaičiuota mokėtina gyventojų pajamų mokesčio (GPM) suma, kurią gyventojai turės sumokėti per 10 darbo dienų, praneša VMI spaudos tarnyba.

  Pranešimai bus siunčiami pajamas privalėjusiems deklaruoti, bet to nepadariusiems gyventojams, kuriems VMI dar kovo mėn. buvo parengusi visiškai užpildytas metines pajamų deklaracijas už 2016 metus.

  Pirmieji pranešimų sulauks 15 tūkstančių gyventojų, privalėjusių, bet nepateikusių metinių pajamų deklaracijų už 2016 mus dėl pritaikyto per didelio metinio ar papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD),

  Dėl šios priežasties vis dar laukiama apie vieną milijoną eurų gyventojų pajamų mokesčio (GPM). Šiemet  pajamas deklaravo daugiau kaip 1,23 milijono gyventojų, į valstybės biudžetą sumokėta daugiau kaip 141 milijonas eurų GPM.

  "Nesiekiame nurašyti pinigų nuo gyventojų sąskaitų. Visuomet džiaugiamės ir dėkojame, kai gyventojai pateikia pajamų deklaracijas ir mokesčius sumoka patys, tuo tarpu vėluojantiems, pirmiausia, primename ir taip pat skatiname juos pareigą atlikti savarankiškai, lengvai ir paprastai. Visgi kasmet turime grupę tokių, kurie VMI prašymų neišgirsta. Todėl valdydami daugybę įvairių duomenų, mokėtinas sumas "užuomaršoms" apskaičiavome savo iniciatyva", — sako VMI Mokestinių prievolių departamento direktorė Stasė Aliukonytė-Šnirienė.

  Šiuo metu pranešimai parengti gyventojams, kuriems 2016 metais mokėtina GPM suma susidarė dėl jiems pritaikyto per didelio metinio ar papildomo neapmokestinamojo pajamų dydžio (NPD). Vėliau pranešimai bus formuojami gyventojams, kurie, remiantis VĮ "Regitros" duomenimis, neišlaikę 3 metų pelningai pardavė automobilį.

  Pranešimuose bus nurodyta konkreti suma, kurios gyventojui nesumokėjus, VMI įgys teisę ją išieškoti iš gyventojo lėšų.

  Pažymėtina, jog mokesčių administratorius, siekdamas gyventojams priminti ne tik apie jų pareigas, bet ir teises, pirmą kartą veiklos istorijoje gyventojams pradėjo siųsti asmeninius pranešimus, skatinančius pasinaudoti savo teise susigrąžinti Gyventojų pajamų mokesčio permoką.

  VMI primena, kad savarankiškai aktualią informaciją mokesčių klausimais, paaiškinimus ir komentarus galima rasti adresu www.vmi.lt. Iškilus klausimams pasikonsultuoti su VMI specialistais galima paskambinus telefonu 1882 arba +370 5 255 3190. Telefonu suteikta konsultacija yra lygiavertė rašytinei, nes pokalbiai yra įrašomi bei saugomi penkerius metus.

  Dar šia tema

  Nauja išmanioji mokesčių sistema didins PVM įmokas
  Lietuvos gyventojai skuba mokėti mokesčius
  Tegai:
  pajamų deklaracija, gyventojų pajamų mokestis, mokesčiai, Valstybinė mokesčių inspekcija (VMI)

  Svarbiausios temos