14:55 2019 Gruodžio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1137
 • RUB70.0885
  Čaupas, archyvinė nuotrauka

  Palangoje nemokamai atliekami vandens kokybės tyrimai

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  69

  Po liūčių gali užsiteršti šulinių vanduo, patekę į jį cheminiai teršalai nepasišalina vandenį virinant, todėl miesto valdžia siūlo nemokamai patikrinti maistui naudojamą šachtinių šulinių vandenį namuose, kuriuose gyvena nėščiosios ir kūdikiai

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Liūtys ir potvyniai gali neigiamai paveikti iš šachtinių šulinių naudojamo geriamojo vandens kokybę ir saugą dėl paviršinės taršos patekimo galimybės į gruntinius vandenis, praneša Palangos miesto savivaldybės spaudos tarnyba.

  Vienas iš pagrindinių šachtinio cheminio užterštumo rodiklių yra azoto junginiai gruntiniame vandenyje: amonis, nitratai ir nitritai. Toksiniam nitratų poveikiui jautriausi kūdikiai iki 6 mėnesių amžiaus, nėščiosios, senyvo amžiaus žmonės, sergantieji infekcinėmis, lėtinėmis ligomis, širdies ir kraujagyslių, kvėpavimo takų ligomis.

  Minėti cheminiai teršalai nepasišalina vandenį virinant ar paliekant nusistoti, todėl jei nitratų ir nitritų koncentracijos vandenyje viršija leistinas vertes, tokio vandens maisto gamybai vartoti negalima. Taip pat svarbu žinoti, kad vandenį virinant ar paliekant nusistoti, cheminiai teršalai nepasišalina.

  Nacionalinis visuomenės sveikatos centras, gavęs pirminės asmens sveikatos priežiūros įstaigos pranešimą apie nėščiąją ar kūdikį iki 6 mėnesių amžiaus, kurių maistui naudojamas šachtinio šulinio vanduo, nurodytų asmenų nuolatinėje gyvenamojoje vietoje organizuoja šachtinio šulinio vandens cheminių tyrimą. Minėtai asmenų grupei šis tyrimas atliekamas nemokamai.

  Kiti gyventojai, norintys išsitirti šulinio vandens kokybę, tai padaryti gali ir savo lėšomis, kreipdamiesi į laboratorijas, atliekančias vandens tyrimus.

  Šachtinio šulinio vandens mikrobiologinį užterštumą gali parodyti žarninių lazdelių ir žarninių enterokokų buvimas vandenyje. Vartojant tokį vandenį gali atsirasti pykinimas, viduriavimas, vėmimas, gali pakilti temperatūra. Esant mikrobiniam vandens užterštumui siūloma geriamąjį vandenį virinti, kadangi virinant vandenį šios bakterijos žūsta arba rekomenduojama naudoti fasuotą vandenį.

  Dar šia tema

  Gruntinis vanduo tvindo vilniečių rūsius
  Ir vėl plaukiame: Vilnių užklupo nauja audra
  Liūties padarinių likvidavimas Vilniui kainuos 15 tūkst eurų
  Audra Lietuvoje: Vilniuje sutriko eismas, Alytus liko be elektros
  Tegai:
  vandens kokybės tyrimas, cheminiai teršalai, šulinių vandenys, liūčių padariniai, geramasis vanduo, Palanga

  Svarbiausios temos