02:00 2019 Rugpjūčio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1103
 • RUB74.2984
  Lietuvos sportininkė Austra Skujytė, archyvinė nuotrauka

  Daugiausiai titulų turinti Lietuvos septynkovininkė baigė savo karjerą

  © Фото: Alfredo Pliadžio (Lietuvos lengvosios atletikos federacija)
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3410

  Dukart Olimpinių žaidynių prizininkė septynkovės rungtyse Austra Skujytė nusprendė baigti savo karjerą, praneša Lietuvos lengvosios atletikos federacijos spaudos tarnyba

  VILNIUS, spalio 23 — Sputnik. Austra Skujytė nusprendė baigti savo karjerą būdama 38 metų amžiaus, ir dabar ji išlieka daugiausiai titulų turinčia septynkovininke Lietuvoje.

  Pirmąjį olimpinį medalį ji laimėjo Atėnuose 2004 metais, kur nusileido tik Švedijos sportininkei Carolinai Cluft. Pekino olimpinių žaidynių metu Austra patyrė traumą ir iškrito iš dalyvių skaičiaus po trečiojo programos etapo, o dar po ketverių metų Olimpinių žaidynių — 2012 Londone jai pritrūko tik vienos sekundės, kad patektų į prizinių vietų trejetuką. Vėliau trečią vietą užėmusi rusė Tatjana Černova ir ketvirtą — ukrainietė Liudmila Josipenko buvo apkaltintos dopingo vartojimu, diskvalifikuotos, o bronzos medalis atiteko lietuvei.

  Geriausius rezultatus Skujytė parodė rutulio stūmimo, disko metimo ir šuolio į aukštį rungtyse. Pirmoje disciplinoje ji net dalyvavo asmeniniame čempionate dviejuose pasaulio čempionatuose. Be to, Austra — 2011-ųjų Europos uždarų patalpų lengvosios atletikos čempionate (penkiakovė) tapo sidabro prizininke ir du kartus laimėjo bronzos medalius analoginiuose čempionatuose 2004 ir 2012 metais.

  Taip pat verta priminti, kad Austrai Skujytei nuo 2005 metų iki šiol priklauso pasaulio dešimtkovės rekordas (8 358 taškai), kurį ji pasiekė Kolumbijoje. Tiesa, šioje lengvosios atletikos rungtyje moterys varžosi labai retai.

  Dar šia tema

  Visus prizus laimėjusi rusė Lasickienė netapo Metų lengvaatlete
  Tegai:
  septynkovė, Lietuvos lengvosios atletikos federacija, Austra Skujytė

  Svarbiausios temos