10:03 2020 Kovo 31
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB88.1385
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22

  Ikiteisminis tyrimas atskleidė, kad Kaune veikusi įmonė prekiavo metalu su Lenkijos įmonėmis ir klastojo PVM ataskaitas ir pritaikė Europos Sąjungoje naudojamą 0 PVM tarifą

  VILNIUS, spalio 24 — Sputnik. Milijoninę apyvartą vykdžiusi prekybos metalu bendrovė į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau kaip 1,2 milijonų eurų pridėtinės vertės mokesčio (PVM) mokesčio, pranešė Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba (FNTT).

  Tyrimo metu išaiškinta, kad Kaune registruota metalo ruošiniais prekiaujanti bendrovė septynioms Lenkijoje registruotoms bendrovėms pardavė daugiau kaip 16 tūkstančių tonų armatūros, vielos ir kitokių metalo ruošinių, naudojamų statybose.

  Surinkta pakankamai duomenų, kad Kaune veikusios bendrovės komercijos direktorė su direktoriumi ir akcininku (dabar jau mirusiu) suklastojo sutartis ir jų priedus apie metalo pardavimą Lenkijos bendrovėms. Iš viso per kelerius metus komercijos direktorė suklastojo beveik 600 PVM sąskaitų faktūrų, o jose nurodyta suma viršija 6 milijonus eurų.

  Atskleista, kad septyniomis Lenkijos bendrovėmis, kurių kelioms vadovavo asocialūs asmenys, o kitos apskritai nevykdė prekybos metalu, naudojosi Lenkijoje veikusi organizuota grupuotė. Minėtos lenkiškos bendrovės buvo išregistruotos iš pridėtinės vertės mokesčio mokėtojų registrų. Išaiškinta, kad realiai Lenkijos bendrovės nepirko iš kauniečių metalo ruošinių. Metalas buvo gabenamas ir realizuojamas Lenkijoje veikusios organizuotos grupuotės narių, o Kaune veikusia bendrove buvo naudojamasi, maskuojant vykdytą tarptautinio sukčiavimo schemą.  

  Lietuvos bankas: naujos mokesčių reformos neišspręs socialinių problemų >>

  FNTT Kauno apygardos valdybos tyrėjai nustatė, kad per kelerius metus šimtai suklastotų PVM sąskaitų faktūrų buvo įtrauktos į metalu prekiaujančios bendrovės apskaitą. Bendrovė, neteisėtai septynioms Lenkijos bendrovėms pritaikė Europos Sąjungoje naudojamą 0 PVM tarifą ir apgaule į valstybės biudžetą nesumokėjo daugiau kaip 1,2 milijono eurų PVM.

  Atliekant šį ikiteisminį tyrimą buvo glaudžiai bendradarbiauta su Lenkijos teisėsaugos institucijomis. Šiuo metu Lenkijos teisme nagrinėjama baudžiamoji byla, kurioje 14 asmenų teisiama už suburtą tarptautinę nusikalstamą grupuotę, organizavusią tarptautinę šešėlinę prekybą metalu ir jo ruošiniais.

  Dar šia tema

  Finansinių nusikaltimų tyrimų taryba prašo papildomo milijono eurų
  Lietuvos bankas uždarė kredito uniją "Baltija" dėl 2 mln eurų iššvaistymo
  Falsifikuoti "Ariel" ir "Persil" gaminti Lietuvoje, o pardavinėti Latvijoje
  Tegai:
  pridėtinės vertės mokestis (PVM), suklastotas dokumentas, Finansinių nusikaltimų tyrimo tarnyba

  Svarbiausios temos