11:07 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  136

  Ugniagesys Aidas Ardzijauskas jau bėga į Lietuvą, vyras pradėjo bėgimą iš Dakaro šeštą valandą ryto ir tikisi pasiekti Vilnių per 100 dienų

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Šiandien 6 valandą ryto vietos laiku Senegalo sostinėje Dakare bėgikas Aidas Ardzijauskas pradėjo bėgimą į Lietuvą, paskelbė Valstybinė priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba Facebook paskyroje.

  "Lietuviai neabejingi Dakaro pavadinimui. Be to, jis įsikūręs pačiame vakariniame Afrikos krašte, o ir Senegalo vėliavos spalvos tokios pat kaip Lietuvos, tik kitaip išdėstytos. Na, ir atstumas — 8 tūkstančiai kilometrų yra toks, kurį galima įveikti per simbolines 100 dienų," — starto vietoje sakė Aidas.

  Bėgikas savo kelionę pradėjo nuo Dakaro centre esančio monumento Afrikos rezistencijai. Numatomas finišas Vilniuje — Lietuvos nepriklausomybės atkūrimo dieną, Vasario 16-ąją.

  Литовский пожарный бежит из Дакара в Литву
  Savo kelionę Aidas pradėjo nuo Dakaro centre esančio monumento Afrikos rezistencijai

  Tai bus didžiausias Aido Arzijausko iššūkis, kai jam teks 100 dienų bėgti po 80 kilometrų, beveik po du maratonus kasdien, tačiau ne pirmasis.

  2012 metais jis apibėgo Lietuvą, 1 089 kilometrų  nulėkęs per 24 dienas, po metų jis bėgo Baltijos jūros pakrante, 3 266 kilometrų įveikė per 44 dienas, 2014 metais perbėgo visas Jungtines Amerikos Valstijas — daugiau nei 5 000 kilometrų per 62 dienas.

  Jo kelionę ir buvimo vietą gyvai galima stebėti jo interneto tinklapyje http://www.aidasardzijauskas.com/.

  Aidą kelionės metu lydi ir jo bėgimą įamžina vaizdo operatorius Aidas Bubinas ir fotografas Gedmantas Kropis, automobilyje veždami Aidui vandenį, gėrimus ir daugiau kaip 10 porų bėgimo batelių.

  Gaisrininkas iš Vilniaus apibėgs aplink pasaulį
  © Sputnik /
  Gaisrininkas iš Vilniaus apibėgs aplink pasaulį

  Dar šia tema

  Lietuvis pirmą kartą laimėjo Graikijos ultramaratoną
  Kilnus "Širdies žygio" herojus sugrįžo į Vilnių
  Tegai:
  bėgimas, Lietuvos valstybės atkūrimo šimtmetis, Aidas Ardzijauskas, Dakaras

  Svarbiausios temos