09:38 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Seimas, archyvinė nuotrauka

  Lietuva priima savo "Magnickio įstatymą": nusikaltimas neturi sienų

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  6411

  Naujame įstatyme ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui uždrausta į Lietuvą atvykti užsieniečiams, kurie užsienio valstybėje yra padarę sunkų nusikaltimą, korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką ar pinigų plovimo požymius atitinkančią nusikalstamą veiką

  VILNIUS, spalio 25 — Sputnik. Šiandien Seimo Užsienio reikalų komitetas vienbalsiai pritarė vadinamojo Magnickio įstatymo įgyvendinimui Lietuvoje, praneša spaudos tarnyba.

  Įstatymo dėl užsieniečių teisinės padėties pakeitimo projektas buvo pristatytas Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos seniūno Gabrielio Landsbergio ir kitų frakcijos narių iniciatyva.

  Naujame įstatime ne ilgesniam kaip 5 metų laikotarpiui uždrausta į Lietuvą atvykti asmenims, jeigu yra rimtas pagrindas manyti, kad užsienio valstybėje užsienietis yra padaręs sunkų nusikaltimą asmeniui ir dėl to buvo pažeistos visuotinai pripažintos žmogaus teisės ir laisvės, korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką ar pinigų plovimo požymius atitinkančią nusikalstamą veiką. Taip pat asmenims, kurie kurstė ar kitaip dalyvavo darant tokias nusikalstamas veikas ir (ar) dėl šių priežasčių užsienietis yra įtrauktas į kitos Europos Sąjungos valstybės narės, Europos laisvosios prekybos asociacijos ar Šiaurės Atlanto Sutarties Organizacijos valstybės narės nacionalinį užsieniečių, kuriems draudžiama atvykti, sąrašą.

  Pabrėžtina, kad įstatyme atsirado formuluotė, jog užsieniečiui nepranešama apie priimtą sprendimą uždrausti jam atvykti į Lietuvos Respubliką, jeigu šios informacijos pateikimas pakenktų valstybės saugumo, gynybos, visuomenės saugumo, nusikalstamų veikų prevencijos, tyrimo, nustatymo ir baudžiamojo persekiojimo interesams. Dėl tų pačių priežasčių neteikiami ir tokio sprendimo motyvai.

  Politinė atsakomybė spręsti dėl į Lietuvą neįleidžiamų asmenų deleguota Užsienio reikalų ir Vidaus reikalų ministerijoms, o ne vienasmeniškai Migracijos departamentui.

  Tokį įstatymą priimti kol kas ryžosi Estija, Didžioji Britanija, Jungtinės Amerikos Valstijos ir Kanada.

  Apie Magnickio įstatymą

  2012 metais JAV prezidento Barako Obamos įsaku buvo patvirtintas Magnickio teisės viršenybės užtikrinimo aktas — juo įvestos sankcijos asmenims, prisidėjusiems prie Sergejaus Magnickio bylos bei mirties ir prie neteisėtų veiksmų prieš Magnickį užglaistymo — vizų draudimas ir turto įšaldymas.

  2016 metais JAV Senatas patvirtino Globalų Magnickio atsakomybės už žmogaus teisių pažeidimus aktą — pagal šį teisės aktą užsienio valstybių pareigūnams, kurie yra įvykdę šiurkščius pažeidimus ne JAV teritorijoje, taikomas vizų išdavimo draudimas ir turto įšaldymas.

  Europos Parlamentas pakartotinai 2012 ir 2014 metais savo rezoliucijose yra pasisakęs už Europos Sąjungos sankcijų įvedimą, taip pat pateikęs sąrašą, įvardijantį 32 asmenis, kuriems turėtų būtų taikomas vizų išdavimo draudimas ir turto įšaldymas.

  Nacionalinius Magnickio įstatymus šiuo metu svarsto Jungtinės Karalystės bei Kanados Parlamentai.

  Dar šia tema

  Seimas uždraudė turėti radijo ryšio slopinimo įrenginius
  Seimas išsiaiškins galimai prastos kokybės produktų teikimo priežastis
  Seimas ratifikavo susitarimą dėl "Rail Baltic"
  Tegai:
  Seimas

  Svarbiausios temos