21:52 2021 Sausio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB89.6369
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  37

  Vilniuje atsiranda vis daugiau erdvių, skirtų dviratininkams, šį kartą dviračių juostos atsiras sostinės Naugarduko ir Kęstučio gatvėse

  VILNIUS, spalio 26 — Sputnik. Sostinės Naugarduko ir Kęstučio gatvėse jau artimiausiu metu kai tik leis oro sąlygos čia bus ženklinamos dviračių juostos, kad šiomis gatvėmis saugiai galėtų važiuoti ne tik automobiliai, bet ir dviratininkai, praneša Vilniaus miesto savivaldybė.

  Tikimasi, kad dėl pokyčių mažės automobilių greitis.

  Atnaujintoje Naugarduko gatvės dalyje (tarp Smolensko ir Švitrigailos gatvių) siaurės važiuojamoji dalis (šiuo metu gatvė yra 14 metrų pločio), o parkavimo vietos bus paslinktos nuo gatvės krašto. Apibus gatvės tilps vienpusio eismo dviračių juostos su apsaugos zona automobilių durelėms atidaryti. 

  Eismo pakeitimai Naugarduko gatvėje
  Eismo pakeitimai Naugarduko gatvėje

  Siekiant didesnio dviratininkų saugumo, dviračių juostos taip pat atsiras abipus Kęstučio gatvės (atkarpoje tarp Liubarto ir Sėlių gatvių). Didžiojoje dalyje Kęstučio gatvės buvo draudžiamas automobilių statymas, o leistinose atkarpose paliekamus automobilius, paženklinus dviračių juostas, prašoma statyti kitose Žvėryno gatvėse.

  Dviračių juostomis dviratininkai turės važiuoti ta pačia eismo kryptimi, kaip ir automobiliai.

  Eismo pakeitimai Kęstučio gatvėje
  Eismo pakeitimai Kęstučio gatvėje

  Gyventojai apie planuojamus ženklinimo darbus bus informuoti likus ne mažiau nei dienai iki planuojamo ženklinimo pradžios. Ilgesniam laikui išvykstantys gyventojai prašomi nepalikti automobilių Naugarduko ir Kęstučio gatvėse.

  Vairuotojai prašomi būti atidūs, vadovautis pirmumo taisyklėmis ir praleisti pagrindiniu keliu važiuojančius dviratininkus.

  Dar šia tema

  Raudonos spalvos asfaltas — dviračių takas Laisvės prospekte
  Rumšiškės kviečia į kelionę dviračiais aplink "Lietuvą"
  Velobusai: nemokamos kelionės po miestą su dviračiu
  Tegai:
  eismo juosta, dviratininkai, dviratis, Vilnius

  Svarbiausios temos