14:51 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  35

  Eurostat tyrimas atskleidė, kad visose ES šalyse moterys anksčiau nei vyrai palieka tėvų namus ir išteka ir gyvena ilgiau negu vyrai

  VILNIUS, spalio 27 — Sputnik. Lietuvos moterys ne tik anksčiau palieka tėvų namus, bet ir ilgiau gyvena, praneša ES statistikos tarnyba Eurostat.

  ES moterys palika tėvų namus vidutiniškai dvejais metais anksčiau nei vyrai (moterys — 25, vyrai — 27 metų amžiaus). Moterys taip pat išteka anksčiau beveik visose ES šalyse. Bulgarijoje, Graikijoje ir Rumunijoje moterų ir vyrų amžiaus skirtumas tuokiantis pirmą kartą viršijo trejus metus, o Airijoje, Lietuvoje, Portugalijoje ir Jungtinėje Karalystėje buvo mažesnis nei dveji metai.

  Svarbiausi moterų ir vyrų gyvenimo įvykiai
  Svarbiausi moterų ir vyrų gyvenimo įvykiai

  ES moterys gimdė pirmą vaiką vidutiniškai 29 metų amžiaus. Šis skaičius svyravo nuo 26 metų Bulgarijoje, Latvijoje ir Rumunijoje iki beveik 31 metų Ispanijoje ir Italijoje. Lietuvoje moterų pirmo gimdymo amžius vidutiniškai siekia 27 metus.

  Kitas pastebimas skirtumas tarp moterų ir vyrų — vidutinė tikėtina gyvenimo trukmė. Visose ES šalyse moterys gyvena ilgiau nei vyrai.

  2015 metais vidutinė tikėtina ES moterų gyvenimo trukmė buvo 83,3, vyrų — 77,9 metai, t. y. skyrėsi 5,5 metais. Šis skirtumas svyravo nuo 10-11 metų Latvijoje ir Lietuvoje iki mažiau nei 4 metų Danijoje, Airijoje, Kipre, Nyderlanduose, Švedijoje ir Jungtinėje Karalystėje.

  Vidutinė lietuvaičių gyvenimo trukmė yra 79,7 metai,o vyrai Lietuvoje vidutiniškai gyvena 69,2 metus.

  Dar šia tema

  Vilniečiai — laimingiausi Europos gyventojai
  "Eurostat": Lietuva užima 12 vietą pagal išlaidas švietimui
  Europiečiai mėgsta auginti obuolius ir pomidorus
  Tegai:
  moterys, vyras, amžius, Europos Sąjungos statistikos tarnyba "Eurostat"

  Svarbiausios temos