08:44 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29

  Lietuvos krepšinio federacija ir Lietuvos krepšinio lyga rengia naujas taisykles, kurių dėka tikisi ilgiau atitraukti jaunus žaidėjus nuo pagundos išvykti į užsienį

  VILNIUS, spalio 29 — Sputnik. Lietuvos krepšinio federacijos (LKF) ir Lietuvos krepšinio lygos (LKL) vadovai penktadienį, spalio 27 dieną, susirinko prie diskusijų stalo su lygos klubų atstovais — pagrindinė užduotis buvo susitarti dėl praktinių žingsnių, siekiant padėti Lietuvos krepšiniui sumažinti talentų nuotėkį į užsienį ir kažkaip ištaisyti neigiamai susiklosčiusią situaciją, pranešama LKF tinklalapyje.

  Nors pagal dabartines taisykles agentai neturi teisės bendrauti su krepšininkais iki 18 metų, tačiau jie nekreipia dėmesio į tokį reikalavimą ir vieną talentą po kito išsiunčia į kitų Europos valstybių klubus.

  "Mūsų visų tikslas turi būti vienas ir turime dirbti kaip vienas kumštis, nes visi siekiame bendrų rezultatų", —sakė LKF prezidentas Arvydas Sabonis.  

  "Norėdami išlikti konkurencingi tarptautinėje arenoje, LKL klubai samdo vis daugiau užsieniečių, nes geriausi mūsų jaunieji krepšininkai išvežami į užsienį", — pripažino LKL prezidentas Remigijus Milašius ir pridūrė, kad sirgaliai paprastai nemato talentingiausių žaidėjų, nors Lietuvoje jie galėtų tobulėti ne blogiau nei užsienyje.

  Kad būtų akivaizdu pateikiami statistiniai duomenys: dabartiniame sezone į LKL čempionatą jau paskelbti 44 legionieriai, vidutiniškai 4,4 vienam klubui. Dauguma Lietuvoje žaidžiančių krepšininkų legionierių — iš JAV (19 žaidėjų), po to eina Latvija (6), Rusija (5), Ukraina (4), Kroatija (2) ir po vieną atstovą iš Australijos, Kanados, Kolumbijos, Graikijos, Suomijos, Prancūzijos, Serbijos ir Ispanijos.

  LKL nusprendė, kad ji turi teisę reikalauti iš profesionalių užsienio klubų materialinės kompensacijos už Lietuvoje išaugintą auklėtinį iki 18 metų amžiaus. 

  Dabar Tarptautinė krepšinio federacija (FIBA) aiškinasi situaciją dėl vieno talentingiausių Lietuvos krepšininkų, kuris išvyko į Ispaniją neturėdamas 18-os metų ir dabar ten negali rungtyniauti, nes negauna paleidžiamojo rašto iš Lietuvos. Turimais duomenimis krepšininkas buvo sulaukęs pasiūlymų ir iš Lietuvos klubo, bet paragintas agento išvyko į užsienį, nors pagal taisykles negalėjo bendrauti su juo.

  Pagal LKF susirinkime priimtą nutarimą Lietuvos krepšinio federacija klubo paprašė padengti į krepšininko tobulinimą investuotus pinigus, iš kurių 50% atitektų treneriui, 30% — sporto mokyklai, likusi — federacijos tolimesnių rėmimo projektų vystymui.  

  "Mes sukuriame pakankamai konkurencingą produktą, bet agentai stengiasi kuo ankščiau juos išvežti į Europos šalis. Mūsų noras — tuos žaidėjus įlieti į Lietuvos klubus", — teigė LKF sporto direktorius Šarūnas Sakalauskas.

  Yra dar vienas svarbus dalykas. Kaip teigia Lietuvos nacionalinės rinktinės treneris Dainius Adomaitis, tėvai nesupranta, kad išsiųsdami vaikus į užsienį jie negali garantuoti mokyklos baigimą ir tolimesnės karjeros perspektyvas savo vaikams.

  NBA, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Алексей Филиппов

  "Tėvai ne iki galo supažindinami su vaiko galimybėmis baigti mokyklą svetur, taip pat su jo, kaip krepšininko, tobulėjimu užsienio komandoje. Turime tikrai gerų pavyzdžių Lietuvoje, kai krepšininkai gali baigti mokslus, įgyti vidurinį išsilavinimą, tęsti studijas universitete ir tuo pačiu žaisti krepšinį profesionaliai", — pabrėžė Adomaitis.

  Naujos taisyklės, skirtos pakeisti situaciją Lietuvos krepšinyje, bus  paruoštos  artimiausiu metu. Jos turi apriboti agentų veikl1 Lietuvos teritorijoje, kad ateityje tokią veiklą galėtų užsiimti tik FIBA licenciją ir LKF išduotą licenciją turintis agentas.

  Dar šia tema

  Sporto apžvalga: "Žalgiris" "Katalonijos referendume" už Ispaniją
  Sporto apžvalga: "raudonžvaigždžiai" penktadienį 13-ją Kauno neužkariavo
  Tegai:
  krepšinis, Lietuvos krepšinio lyga (LKL), Lietuvos krepšinio federacija (LKF)

  Svarbiausios temos