02:41 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41

  Vilniuje pasikeitė atliekų išvežimo įmonės aptarnaujančios miesto gyventojus, tai sumažins mokėjimus 20-30%

  VILNIUS, spalio 30 — Sputnik. Nuo šiol sostinėje gerės atliekų tvarkymas, o mokestis už jį bus net 20-30% mažesnis, pranešė savivaldybės spaudos tarnyba.

  Savivaldybės konkursą mišrioms komunalinėms atliekoms surinkti ir išvežti laimėjo trys įmonės — UAB "VSA Vilnius", UAB "Ekonovus" bei UAB "Ecoservice".

  Paslaugas naujos atliekų tvarkymo įmonės vilniečiams pradės teikti jau kitų metų pavasarį. Sutartys su atliekų vežėjais pasirašomos 5 metams su galimybe  du kartus vieneriems metams pratęsti sutartį, todėl maksimalus sutarčių laikas — 7 metai.

  Rūšiavimo konteineriai, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Iki šiol galiojusi atliekų tvarkymo sistema neužtikrino pakankamos kontrolės ir savivaldybė neturėjo duomenų apie dabartinių atliekų vežėjų sutartis su administratoriais, bendrijomis ir kt. Pagal naująją tvarką mišrių komunalinių atliekų vežėjai sudarys sutartis tiesiogiai su savivaldybe, o ne su gyventojais.

  Rinkliava bus renkama į savivaldybės biudžetą. Mokėjimo pranešimus atliekų turėtojai gaus ne iš pastato administratoriaus ar bendrijos, o tiesiogiai iš savivaldybės.

  Iš viso yra numatyta 15 skirtingų rinkliavos dydžių: daugiabučiams ir individualiems namams, viešbučiams, gydymo, maitinimo bei kt. įstaigoms, sodininkų bendrijoms, nes kiekvieno jų veikla, turinti įtakos atliekų susidarymui, yra labai skirtinga, susidaro skirtingos jų aptarnavimo sąnaudos.

  Kita, jau minėta naujovė — bus įkurtas naujas atliekų tvarkymo sistemos administratorius, atsakingas už rinkliavos apskaitą ir surinkimo kontrolę. Tuo užsiims savivaldybės įmonė „Vilniaus atliekų sistemos administratorius".

  Aptarnaujiamieji rajonai

  Atliekas tvarkanti įmonė "Ecoservice" aptarnaus Verkių, Fabijoniškių, šiaurines Žirmūnų ir Šnipiškių seniūnijų dalis, Antakalnio, Naujosios Vilnios, šiaurinę Rasų seniūnijos dalį, Pašilaičių, Justiniškių, Šeškinės, Viršuliškių, Karoliniškių, Pilaitės ir Lazdynų seniūnijas. "Ekonovus" rūpinsis atliekų surinkimu Naujininkuose, Paneriuose, Grigiškėse, pietinėje Rasų seniūnijos dalyje ir pietinėje Vilkpėdės seniūnijos dalyje. UAB "VSA Vilnius" atliekas tvarkys ir išveš iš sostinės Senamiesčio, Naujamiesčio, Žvėryno, pietinės Šnipiškių ir Žirmūnų seniūnijų dalies ir šiaurinės Vilkpėdės seniūnijos dalies. UAB "Ecoservice" Vilniuje bus atsakinga ir už didelių gabaritų, statybos ir griovimo, tekstilės ir pavojingų atliekų surinkimą visame mieste.

  Nauji Vilniaus miesto atliekų vežėjai privalės aprūpinti vilniečius konteineriais, juos sužymėti elektroniniais RFID žymekliais, įsigyti Euro 6 standarto šiukšliavežes, aprūpinti jas svėrimo įranga, instaliuoti GPS bei duomenų perdavimo sistemas.

  Be to, šiuo metu sostinėje vykdomas požeminių ir pusiau požeminių konteinerių aikštelių įrengimo projektas, kurio metu mieste jau greitai atsiras virš 600 modernių aikštelių.

  Jose gyventojams bus sudarytos visos sąlygos atliekų rūšiavimui. Aikštelėse be įprasto konteinerio mišrioms komunalinėms atliekoms bus pastatyti konteineriai popieriaus, plastiko, stiklo atliekoms rūšiuoti.

  Dar šia tema

  Nacionalinis susitarimas: ir algas pakels, ir mokesčius sumažins
  Šviesoforų reguliavimo sistema bus atnaujinta Vilniuje
  Tegai:
  šiukšlės, konteineriai, Vilnius

  Svarbiausios temos