03:44 2020 Liepos 10
Tiesioginis eteris
 • USD1.1342
 • RUB80.0425
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  34

  Minint visų mirusiųjų Atminimo dieną visoje Lietuvoje bus pagerbtas žuvusių laisvės gynėjų atminimas

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Spalio 31 dieną krašto apsaugos viceministras Vytautas Umbrasas ir kariuomenės atstovai padės gėlių prie Laisvės gynėjų memorialo (Pietos) ir prie Lietuvos kariuomenės karių kapų memorialo žuvusiems už Tėvynę Antakalnio kapinėse, pranešė Krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Солдаты почтили память погибших борцов за свободу
  Memorialas Žuvusiems už Tėvynę

  Ceremonija vyks 11:00 valandą.

  Vėliau 11:30 mirusiųjų pagerbimo ceremonijos dalyviai Rasų kapinėse pagerbs Lietuvos nepriklausomybės akto signataro, tautos patriarcho daktaro Jono Basanavičiaus, Nežinomo kareivio ir lietuviu tautos dailininko bei kompozitoriaus Mykalojaus Konstantino Čiurliono kapus.

  Gėles viceministras taip pat padės ir prie paminklo ir kenotafo žuvusiems už Lietuvos laisvę ir nepriklausomybę Rasų kapinėse. Taip pat ir Vilniaus Panerių memoriale prie Vietinės rinktinės karių kapo.

  Kasmet Vėlinių išvakarėse visų Lietuvos kariuomenės įgulų kariai lanko ir tvarko įvairiose šalies vietose palaidotų rezistencijos, Nepriklausomybės kovų dalyvių, vadų, Lietuvos generolų, partizanų, tarpukarį žuvusių Lietuvos lakūnų, Anapilin išėjusių tarnybos draugų kapus ir tautine juostele apjuosia žuvusių karių antkapinius paminklus ir kryžius, uždega žvakutes. Lietuvos generolų antkapiai aprišami Lietuvos kariuomenės vado juosta.

  Солдаты почтили память погибших борцов за свободу
  Kariai šalia Jono Basanavičiaus kapo

  Lietuvos kariuomenės kariai, kariūnai, kariai savanoriai kartu su Lietuvos šaulių sąjungos nariais minėdami visų mirusiųjų Atminimo dieną aplanko apie 2 tūkstančių karių amžinojo poilsio ar įamžinimo vietų visoje Lietuvoje.

  Dar šia tema

  Vilniuje šalia kapinių bus apribotas eismas Visų Šventųjų ir Vėlinių metu
  Vėlinės — ypatinga lietuviams diena
  Tegai:
  atminimo ceremonija, Vėlinės, Lietuvos kariuomenė

  Svarbiausios temos