18:01 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)
  69

  Biržų rajono savivaldybė atsisakė iniciatyvos prie sovietinių paminklų įrengti "paaiškinančias" lenteles

  VILNIUS, spalio 31 — Sputnik. Biržų rajono meras Valdemaras Valkiūnas pasakė RIA Novosti apie iniciatyvos pastatyti lenteles, nurodančios, kad užrašai ant tarybiniu paminklų neatitinka istorinės tiesos stabdymą.

  Anksčiau buvo skelbiama, kad Biržų rajono savivaldybė savo iniciatyva nusprendė pastatyti lenteles, perspėjančias, jog užrašai ant tarybinių paminklų neatitinka istorinės tikrovės.

  Rusijos ambasada Lietuvoje komentuodama tokį Biržų rajono valdžios poelgį priminė, kad užrašai ant paminklų rusų ir lietuvių kalbomis skelbia: "Amžina šlovė didvyriams, žvusiems už mūsų Tėvynės laisvę ir nepriklausomybę". Rusijos ambasados atstovai pavadino lentelių pastatymą bjauriu poelgiu.

  "Aš sustabdžiau iniciatyvą pastatyti lenteles prie sovietų paminklų mūsų rajone. Atimiausiu metu rajono valdžios susitikime bus spręstas klausimas, kaip ištaisyti idėjos iniciatoriaus klaidą", — sakė Valkiūnas.

  Biržų rajono meras pastebėjo, kad anksčiau nustatyta lentalė prie prie paminklo žuvusiems sovietiniams kariams Nemunėlio Radviliškyje. Už tai atsakomybė tenka miestelio seniūnui. 

  "Mes norime gyventi ramybėje, spręsti mūsų rajono reikalus. Po to, kai buvo įdiegtos šios lentelės, kilo triukšmas. Manau, kad mero pavaduotojo iniciatyva su lentelėmis yra savivalė, tai daro įtaką tarptautiniams santykiams, — sakė jis. — Kitos savivaldos gali daryti tai, ką nori, tai yra jų problemos. Mūsų rajonas turėtų gyventi ramybėje".

  Nemunėlio Radviliškio savivaldybės vadovas Giedrius Kubilius anksčiau sakė, kad įrengtų šalia paminklų sovietų kariams paaiškinamųjų lentelių  priežastis yra naudoti draudžiama sovietinių simbolika šalyje — penkiakampė žvaigždė, kūjis ir pjautuvas.

  Anksčiau Nemunėlio Radviliškio seniūnas Giedrius Kubilius sakė, kad lentelės šalia tarybinių paminklų Biržų rajone atsirado dėl to, kad Lietuvoje yra draudžiama TSRS simbolika, penkiakamė žvaigždė, pjautuvas ir kūjis.

  Temos:
  Tarybiniai paminklai Baltijos šalyse ir Lenkijoje (49)

  Dar šia tema

  Seimas ragina savivaldybes prie sovietinių paminklų įrengti paaiškinimus
  Lietuvos pavyzdžiu: Latvijoje atsirado lentelės šalia tarybinių paminklų
  Lentelės prie tarybinių paminklų atsirado dėl uždraustos simbolikos
  Tegai:
  paminklas, Biržai

  Svarbiausios temos