14:11 2019 Gruodžio 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.1077
 • RUB70.4627
  Kelias, archyvinė nuotrauka

  Lietuvoje iš dalies pasikeitė kelių eismo taisyklės

  © Depositphotos /
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  204

  Nuo trečiadienio įsigalioja greičio apribojimas automagistralėse ir greitkeliuose, be to, iki lapkričio 10-osios vairuotojai turi pakeisti vasarines padangas į žiemines, kitaip jie rizikuoja netekti draudimo

  VILNIUS, lapkričio 1 — Sputnik. Lietuvoje nuo lapkričio iš dalies keičiasi kelių eismo taisyklės ir reikalavimai vairuotojams, praneša Policijos departamento spaudos tarnyba.

  Visų Šventųjų diena, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Липовец

  Nuo lapkričio 1 dienos iki kovo 31 dienos ne gyvenvietėse leidžiama važiuoti lengvaisiais automobiliais, krovininiais automobiliais, kurių didžiausioji leidžiamoji masė ne didesnė kaip 3,5 tonos, motociklais ir triračiais automagistralėse ir greitkeliuose ne didesniu kaip 110 km/val greičiu. Keliuose su asfalto ar betono danga — ne didesniu kaip 90 km/val greičiu, kituose keliuose — ne didesniu kaip 70 km/val greičiu.

  Be to, nuo lapkričio 10 dienos iki kovo 31 dienos draudžiama eksploatuoti motorines transporto priemones, išskyrus mopedus, motociklus, triračius, visų rūšių keturračius, ir priekabas su vasarinėmis padangomis.

  Šituo laikotarpiu lengvųjų automobilių (M1 klasė) padangų protektoriaus rašto gylis turi būti ne mažesnis kaip trys milimetrai.

  Pažeidėjai, važinėjantys su vasarinėmis padangomis, gali būti nubausti. O jeigu vairuotojas pateks į eismo įvykį su vasarinėmis padangomis, jis išmokos gali negauti net ir turėdamas Kasko draudimą – draudimas negalioja tada, kai eismo įvykio priežastis yra eksploatacijai netinkamos arba draudžiamos padangos.

  Pareigūnai ragina vairuotojus pasirūpinti transporto priemonių technine būkle: šviesos žibintais, signalizacija, stabdžiais, stiklo valytuvais ir plovikliais, užpakalinio vaizdo veidrodėliais, vairavimo sistema.

  Pėstiesiems dėl saugumo patariama būti matomiems kelyje: neapšviestuose keliuose tamsiuoju paros metu (ar esant blogam matomumui) turėti prie drabužių prisisegus kitiems eismo dalyviams matomoje vietoje atšvaitą arba vilkėti ryškiaspalvę liemenę su šviesą atspindinčiais elementais, arba neštis kitą šviesą atspindintį elementą.

  Policija prašo visų dalyvaujančiųjų eisme būti atsakingais ir drausmingais, gerbti ir saugoti vieni kitus.

  Dar šia tema

  Kelių policija perspėja apie lapkričio reidus
  Statistika: moterys rečiau sukelia avarijas, nei vyrai
  Padangų atliekoms sumažinti siūloma uždrausti daugiau nei 1 automobilio įvežimą
  Nori atsikratyti senų padangų — padaryk tai civilizuotai
  Tegai:
  greičio apribojimas, žieminės padangos, vairuotojai, Kelių eismo taisyklės (KET)

  Svarbiausios temos