18:56 2018 Balandžio 25
Vilnius+ 11°C
Tiesioginis eteris
  Automobilis žiemą, archyvinė nuotrauka

  Akcijos "Nustebink žiemą!" metu galima nemokamai patikrinti automobilį

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  41 0 0

  Lietuvos dideliuose miestuose lapkritį vyks saugaus eismo akcija "Nustebink žiemą!", kurios metu visi vairuotojai galės nemokamai patikrinti savo automobilio žiemos eismui reikalingus elementus

  VILNIUS, lapkričio 2 — Sputnik. Lapkričio 3-11 dienomis didžiuosiuose Lietuvos miestuose vyks saugaus eismo kampanija "Nustebink žiemą!", kurios metu "Circle K" degalinėse bus nemokamai tikrinami automobilių akumuliatoriai, jų įkrovimas, žibintai, padangos ir kiti svarbūs ir saugų eismą žiemą užtikrinantys elementai, skelbia draudimo bendrovė "Seesam draudimas".

  Kampanijos "Nustebink žiemą!" metu specialistai įvertins ne tik tai ar padangos tinkamos važinėti žiemą, bet ir akumuliatorių, jo įkrovimą, automobilio žibintus ir jų veikimą, valytuvus — visus tuos dalykus, kurie užtikrina maksimalų automobilio saugumą kelyje.

  Kelininkai jau pasiruošę žiemai >>

  Draudimo bendrovės "Seesam" Lietuvos filialo vadovė Brigita Blavaščiūnienė ragina vairuotojus žiemą būti ypatingai atidžiais.

  "Vairuotojai žiemą susiduria su kur kas sudėtingesnėmis eismo sąlygomis — tai matome ir statistikoje, kai vėlyvą rudenį bei žiemą 15-30% išauga įvykių skaičius. Tamsa, prastesnis matomumas, šlapia ir slidi kelio danga, žemesnė oro temperatūra — tai sąlygos, kurios įpareigoja pasitikrinti automobilių techninę būklę, kad kelyje jaustumėmės ramiau ir saugiau".

  Kaip teigia kampaniją "Nustebink žiemą!" organizuojančios "Getz Lietuva" įmonės rinkodaros vadovė Ilze Aperane, 2012 metais pradėta Latvijoje, o 2015 metais — ir Estijoje, nemokama automobilių patikra sulaukė itin didelio populiarumo.

  O kad tai itin svarbu eismo saugumui, rodo ir patikros rezultatai. Pavyzdžiui, apibendrinus pernai metų Latvijos rezultatus buvo nustatyta, kad tik 48% automobilių turėjo tinkamai pripūstas ir su pakankamu protektoriumi padangas, o geras akumuliatorius ir jo įkrovimas buvo 65%  patikrintų automobilių.

  Visiems apsilankiusiems vairuotojams be kitų apžiūros darbų, bus nemokamai sureguliuoti žibintai, užpiltas neužšąlantis žieminis langų plovimo skystis. O jei tikrinimo metu bus nustatyta, kad yra trūkumų, kurių negalima pašalinti vietoje, vairuotojas žinos dėl kokio gedimo kreiptis į automobilių remonto dirbtuves.

  Kampanija "Nustebink žiemą!" vyks šiose "Circle K" degalinėse:

  Lapkričio 3 dieną 16:00-20:00 — Vilnius (Ukmergės g. 231);

  Lapkričio 4 dieną 11:00-15:00 — Vilnius (Kareivių g. 13);

  Lapkričio 7 dieną 16:00-20:00 — Kaunas (Baršausko g. 57);

  Lapkričio 8 dieną 16:00-20:00 — Kaunas (Baršausko g. 57);

  Lapkričio 9 dieną 16:00-20:00 — Šiauliai (Dubijos g. 20A);

  Lapkričio 10 dieną 16:00-20:00 — Vilnius (Kareivių g. 13);

  Lapkričio 11 dieną 11:00-15:00 — Vilnius (Ukmergės g. 231).

  Pirmą kartą Lietuvoje rengiamą kampaniją palaiko Lietuvos automobilių kelių direkcija prie Susisiekimo ministerijos, o apžiūros darbus atliks Valstybinio Gedimino technikos universiteto Automobilių transporto skyriaus specialistai.

  Dar šia tema

  Saugaus eismo abėcėlė, padedanti saugoti vaikų gyvybę ir sveikatą kelyje
  Policija nemokamai dalina atšvaitus
  Išvenk nelaimės: pasinaudok atšvaitu tamsiuoju paros metu
  Tegai:
  patikrinimas, žiema, automobilis
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos