09:54 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  194

  Nuo 22:00 iki 8:00 viešojo maitinimo vietose prekiauti galima tik pilstomais alkoholiniais gėrimais ar alkoholiniais gėrimais atidarytoje pakuotėje

  VILNIUS, lapkričio 3 — Sputnik. Lietuvos vyriausiasis administracinis teismas atmetė UAB "Naktida" skundą ir paliko galioti Narkotikų, tabako ir alkoholio kontrolės departamento nutarimą, praneša departameno spaudos tarnyba.

  Įmonė draudžiamu laiku prekiavo alkoholiniais gėrimais, išpilstytais į vienkartinę tarą su dangteliu, kas prieštarauja Alkoholio kontrolės įstatymo nuostatai: nuo 22:00 iki 8:00 viešojo maitinimo vietose prekiauti galima tik pilstomais alkoholiniais gėrimais ar alkoholiniais gėrimais atidarytoje pakuotėje.

  Teismo vertinimu, įmonės pasirinktas prekybos būdas sudarė galimybę pirkėjams be sunkumų išsinešti alkoholinius gėrimus.

  Primename, kad nuo 2018-ųjų sausio 1-osios parduotuvėse ir viešojo maitinimo įstaigose prekiauti alkoholiu, jį išsinešti bus leidžiama darbo dienomis ir šeštadieniais nuo 10:00 iki 20:00, sekmadieniais — nuo 10:00 iki 15:00.

  Šis draudimas nebus taikomas viešojo maitinimo vietose parduodamiems pilstomiems alkoholiniams gėrimams ir tik vartoti vietoje.

  Su visomis Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms galite susioažinti čia >>

  Liūdna statistika

  Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuvos gyventojai pagal alkoholio vartojimą yra pasaulio lyderiai. 2016-aisiais vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai suvartojo 16 litrų alkoholio. Lietuviai suvartoja daugiausia alkoholio pasaulyje.

  Nuo kovo 1 dienos šalyje padidėjo alkoholio ir rūkalų akcizai. Akcizų tarifai alui padidėjo 112%, vynui ir kitiems fermentuotiems gėrimams bei tarpiniams produktams — nuo 92 iki 111%, etilo alkoholiui — apie 23%.

  O tai reiškia, kad pusė litro alaus pabrango apie 14 euro centų, vynas ir kiti fermentuoti gėrimai (iki 8,5 laipsnių stiprumo) — apie 21 euro centą, stipresni nei 8,5 laipsnių stiprumo vynas ir kiti fermentuoti gėrimai — apie 53 euro centus, kiti spiritiniai gėrimai — apie 0,72 euro už pusę litro.

  Be to Seimas svarsto Administracinių nusižengimų kodekso ir Vandens įstatymo pataisas, kuriomis numatomos baudos už pasirodymą neblaiviam viešoje vietoje.

  Siūloma sugriežtinti administracinę atsakomybę už alkoholinių gėrimų vartojimą viešose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymą viešose vietose, nustatant įspėjimą arba baudą nuo 20 iki 100 eurų, o už tokių veikų padarymą pakartotinai — baudą nuo 100 iki 200 eurų.

  Alkoholizmas Lietuvoje
  © Sputnik /
  Alkoholizmas Lietuvoje

  Dar šia tema

  Probleminiai Kauno barai prekiaus alkoholiu nuo 10 iki 14 val
  Seimas atmetė siūlymus priverstinai gydyti alkoholikus
  Kitais metais alkoholį galima bus vartoti tik nuo 20 metų
  Seimas pritarė Alkoholio kontrolės įstatymo pataisoms
  Landsbergis siūlo leisti parduoti alkoholį kavinėse ir nemokamuose renginiuose
  Tegai:
  alkoholio įstatymo pataisos, alkoholio pardavimas

  Svarbiausios temos