11:34 2018 Balandžio 22
Vilnius+ 9°C
Tiesioginis eteris
  Veterinaras, archyvinė nuotrauka

  VMVT paskirstė veterinarijos paslaugų teikėjus į keturias kategorijas

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (124)
  46 0 0

  Siekiant užtikrinti sklandų ir kokybišką naminių gyvūnų gydymą, Lietuvoje įvesta nauja veterinarijos paslaugų teikėjų skirstymo tvarka

  VILNIUS, lapkričio 4 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) parengė tvarką, pagal kurią veterinarijos paslaugų teikėjai pagal veiklos specializaciją skirstomi į veterinarijos kabinetus, veterinarijos gydyklas, veterinarijos klinikas ir universiteto veterinarijos klinikas, rašoma tarnybos pranešime spaudai.

  Kačiukas, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Наталья Селиверстова

  Toks sprendimas buvo priimtas Lietuvos smulkiųjų gyvūnų veterinarijos gydytojų asociacijos prašymu. Veterinarai prašė gerinti šalyje teikiamų veterinarijos paslaugų kokybę bei konkrečiai nustatyti šių paslaugų teikėjų specializaciją.

  Veterinarijos paslaugų tiekėjų suskirstymas į atskiras kategorijas, leis gyventojams aiškiau žinoti, kas ir kokias paslaugas gali suteikti jų augintiniui.  Nauja tvarka įsigalios nuo ateinančių metų gegužės 1 dienos.

  Pasitaiko atvejų, kuomet gyvūnų savininkų lūkesčiai ir reikalavimai vienai ar kitai veterinarijos gydyklai viršija pastarųjų turimas technines galimybes ir išteklius. Neretai dėl to kyla įvairių nesusipratimų, konfliktų ir skundų dėl galimai nekokybiškai suteiktų veterinarinių paslaugų.

  Privalomas teikiamų paslaugų deklaravimas

  Siekiant aiškiau reglamentuoti ir stengiantis suteikti kuo kokybiškesnes paslaugas, visi stacionariai teikiantys veterinarijos paslaugas (veterinarijos gydyklos) nuo ateinančių metų gegužės 1 dienos turės aiškiai deklaruoti, kokiai veterinarijos pasaugų teikėjų grupei priklauso.

  Gyventojai  dėl nesudėtingų profilaktinių procedūrų (vakcinacijos ar nagų kirpimo) galės kreiptis į artimiausią veterinarijos kabinetą. Tuo tarpu labiau specializuotą diagnostiką ar gydymo paslaugas galės teikti tik veterinarijos gydyklos ar veterinarijos klinikų statusą turinčios ir tokiai veiklai keliamus reikalavimus atitinkančios įstaigos.

  Sudėtingas chirurgines operacijas, rentgenologijos ar echoskopijos paslaugas, stacionarų gydymą galės teikti tik veterinarijos klinikos ar universiteto veterinarijos klinikos.

  Gyventojų patogumui numatyta, kad prie įėjimų į patalpas turės būti pateikti aiškūs užrašai su nurodytomis veterinarijos paslaugų teikėjų veiklos rūšimis, o viduje — teikiamų paslaugų kainų sąrašai.

  Be to, visose veterinarijos paslaugų teikėjų patalpose turės būti paskirti atsakingi veterinarijos gydytojai, kurie koordinuotų ir prižiūrėtų kitų gydytojų veiklą bei teiktų informaciją suinteresuotiems asmenims.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (124)

  Dar šia tema

  Pajūryje atsiras paplūdimiai gyvūnams
  Mažos pensijos netrukdo senjorams rūpintis benamėmis katėmis
  Teisėja priminė, kokia bausmė laukia už žiaurų elgesį su gyvūnais
  Žemaitijoje neteisėtai atimami naminiai gyvūnai
  Tegai:
  gydymas, gyvūnai, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos