02:10 2018 Balandžio 20
Vilnius+ 7°C
Tiesioginis eteris
  Skvernelis, archyvinė nuotrauka

  Skvernelis apie emigraciją: vyriausybė per 11 mėnesių nepakeis situacijos

  © Photo: Lietuvos Respublikos Vyriausybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4610

  Per devynis šių metų mėnesius iš Lietuvos išvyko beveik tiek pat žmonių, kiek pernai per visus, bet Saulius Skvernelis skaičių nesureikšmina ir nesutinka, kad migracijos situacija šalyje blogėja

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis intervju LRT teigia, kad migracijos situacija šalyje neblogėja, o jos rodikliai iš dalies šoktelėjo dėl atsiradusios papildomos deklaravimo tvarkos.

  Pernai Lietuvą paliko daugiau nei 50 300 žmonių, dabar per devynis mėnesius 47 030 žmonių. Šius rekordinius skaičius Skvernelis susieja su būtinu išvykimo deklaravimu.

  "Dabartinės tendencijos nėra džiuginančios. Dalis tų skaičių susiję su papildoma deklaravimo tvarka, kas buvo padaryta metų pradžioje, ką reikėjo padaryti norint susimokėti ar nemokėti tam tikrų mokesčių", — teigia jis.

  Atsakydamas į klausimą apie jo pažadą kovoti su emigracija ateinant į valdžią, premjeras pasakė, kad per tokį laikotarpį vyriausybė negalėjo pakeisti situacijos.

  "Norite pasakyti, kad per 11 mėnesių Vyriausybė turėjo pakeisti situaciją, kuri buvo užprogramuota gerokai anksčiau? <…> Pažiūrėsime, kokia ji bus metų pabaigoje. Norint, kad ji gerėtų, reikia įgyvendinti tuos sprendimus, kurie susiję su emigracijos augimo priežastimis", — sako Skvernelis.

  Anot Skvernelio, kovojant su emigraciją, per pirmą pusmetį Lietuvoje buvo sukurta daugiau nei 2500 gerai apmokamų darbo vietų, pertvarkyta švietimo ir socialinės apsaugos sistema.

  Europos statistikos agentūros duomenimis, Lietuvoje 2016-ųjų sausio pirmąją buvo 2 milijonai 888,6 tūkstančiai gyventojų — lyginant su 2015 metų sausiu, gyventojų sumažėjo 32,7 tūkstančiais. Nuo 1991-ųjų Lietuva neteko beveik ketvirtadalio gyventojų.

  Pagal rodiklį, tenkantį tūkstančiui gyventojų, jų per metus sumažėjo 11,3 — tai yra didžiausias gyventojų mažėjimo rodiklis tarp visų ES valstybių. Pernai pagal šį rodiklį Lietuva buvo 4-oje vietoje nuo galo ir lenkė Latviją, Graikiją bei Kiprą.

  Dar šia tema

  Skvernelis: Lietuvai nėra ką peržiūrinėti
  Tegai:
  emigracija, Saulius Skvernelis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos