15:55 2019 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1144
 • RUB71.3066
  Gydytojas, archyvinė nuotrauka

  Problemų su teisėsauga turintys gydytojai privalo būti atleisti iš pareigų

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  26 0 0

  Aurelijus Veryga užreigistravo pataisas, kurioms pritarė parlamentarai, pagal kurias neskaidriai dirbantys gydymo įstaigų vadovai negali toliau eiti savo pareigų

  VILNIUS, lapkričio 7 — Sputnik. Seimas pritarė sveikatos apsaugos ministro, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos frakcijos nario Aurelijaus Verygos ir grupės Seimo narių siūlymui, kad problemų su teisėsauga turintys gydymo įstaigų vadovai galėtų būti atleidžiami iš pareigų dalininkų sprendimu, rašoma ministerijos pranešime spaudai.

  Šiuo metu galiojantys teisės aktai nenustato aiškių taisyklių, kada valstybės ir savivaldybių biudžetinių ir viešųjų gydymo įstaigų vadovai, kurie yra įtariami padarę nusikaltimą, korupcinio pobūdžio nusikaltimą ar nusikaltimą, kuriuo padaryta turtinė žala valstybei, gali už tokias veikas būti atleidžiami iš pareigų.

  Šiuo metu nesant aiškių gydymo įstaigų vadovų atleidimo už aukščiau paminėtas veikas atleidimo taisyklių, nevienodai interpretuojant teisės aktų nuostatas dėl atleidimo, kyla ilgų teisminių procesų atsiradimo grėsmė.

  Dabar, priėmus šį projektą, aiškiai nustatytos taisyklės, kad gydymo įstaigų vadovai, kurie yra įtariami padarę nusikaltimą, korupcinio pobūdžio nusikaltimą ar nusikaltimą, kuriuo padaryta turtinė žala valstybei, bei kitais analogiškais atvejais, galės būti dalininkų sprendimu atleidžiami iš pareigų.

  Vienas iš šių pataisų iniciatorių ministras Veryga sako, kad tokie pakeitimai jau seniai yra būtini, nes jie leis užtikrinti daugiau socialinio teisingumo, didins pasitikėjimą valstybės valdymo sistema ir sveikatos priežiūros sektoriumi.

  Veryga pabrėžia, kad kitose demokratinėse valstybėse patys įstaigų vadovai parašo prašymus išeiti iš darbo susiklosčius panašioms situacijoms ir taip siekia išsaugoti įstaigos, kurioje dirba, ir viešojo sektoriaus gerą vardą.

  Deja, Lietuvoje to nėra. Priešingai, daroma viskas, kad tik kuo ilgiau būtų išsilaikoma pareigose ir taip formuojama neigiama žmonių nuomonė apie valstybės negebėjimą tvarkytis.

  Praeitą savaitę Panevėžio ligoninės direktorius, kuris jau antrą kartą įtariamas korupcija, buvo nušalintas nuo pareigų mėnesiui, bet neatleistas.  Tą pačią dieną buvo atleistas Vilniaus psiciatrijos ligoninės direktorius dėl piktnaudžiavimo valdžia. Nustatyta, kad ligoninės vadovas, neturėdamas tam teisės, neatlygintai perdavė naudoti valstybės turtą tretiesiems asmenims, ilgalaikį materialųjį turtą išnuomojo ne konkurso būdu bei pažeidė Valstybės materialiojo turto viešo nuomos konkurso organizavimo taisykles. 

  Anot Verygos, svarbu atkreipti dėmesį ir į tai, kad gydymo įstaigų vadovai šiuo atveju kol kas buvo išskirtiniai, nes jie esant minėtoms situacijoms negali būti atleidžiami. O kitų viešųjų įstaigų vadovai gali būti atleidžiami, kai jų padarytais veiksmais domisi teisėsauga. Tad neabejotinai tokia vieninga tvarka turi galioti visiems viešųjų įstaigų, taip ir pat ir gydymo įstaigų, vadovams. Sveikatos sektorius negali būti išskirtinis.

  Dar šia tema

  Gydytojai nepildys pacientų ambulatorinių kortelių popierinių versijų
  Beveik 94% medicinos studentų lieka dirbti gydytojais Lietuvoje
  Atsargiau su dovanomis gydytojams: net ir šakotis yra kyšis
  Didinamos gydytojų ir slaugytojų algos
  Tegai:
  gydytojai, teisėsauga, Aurelijus Veryga, Lietuva

  Svarbiausios temos