08:47 2020 Birželio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1194
 • RUB77.0055
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  53

  Moneta nukaldinta Lietuvos monetų kalykloje 3 000 vienietų tiražu, jos autorius – Rolandas Rimkūnas

  VILNIUS, lapkričio 8 — Sputnik. Lietuvos bankas pristato 20 eurų kolekcinę sidabro monetą, skirtą Renesanso epochos kultūrininko Pranciškaus Skorinos "Rusėniškosios Biblijos" 500-mečiui, praneša Lietuvos banko spaudos tarnyba.

  "Leisdamas kolekcines monetas, Lietuvos bankas siekia pagerbti iškilias istorines asmenybes ir jų nuveiktus darbus — būtent toks yra ir Pranciškus Skorina. Jo Biblijos vertimui į vieną iš Lietuvos Didžiojoje Kunigaikštystėje vartotų kalbų šiemet sukanka 500 metų", — sakė Lietuvos banko monetų kūrimo komisijos pirmininkas Deivis Stankevičius.

  Tai ketvirtoji kolekcinė eurų moneta, kuria įamžinamas Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės paveldas.

  Naująją 20 eurų kolekcinę sidabro monetą nuo šiandienos galima įsigyti Lietuvos banko kasose Vilniuje ir Kaune arba iš oficialių numizmatinių vertybių platintojų, jų sąrašas skelbiamas www.lb.lt.

  Šios kolekcinės monetos briaunoje įrašyta data ir miestas, kur buvo išleista Biblija — 1517 metai, Praha. Prie monetos išleidimo finansiškai prisidėjo ir keli Vilniaus pirkliai. Praėjus keleriems metams, Skorina leidyboje sukauptą patirtį pritaikė persikėlęs į Vilnių, kur įkūrė spaustuvę ir tapo spaudos pradininku Lietuvoje.

  Lietuvos bankas yra išleidęs beveik 20 kolekcinių monetų, skirtų Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės istoriniam, kultūriniam paveldui ir to meto asmenybėms įamžinti. 

  Dar šia tema

  Dėl monetos Vilniui Lietuvos banko kasos dirbs ilgiau
  Lietuvos bankas išleis naują proginę monetą, skirtą Vilniui
  Tegai:
  Lietuvos bankas, Lietuva

  Svarbiausios temos