10:28 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1727
 • RUB92.3025
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  27

  Šiemet Lietuvoje gaisruose jau žuvo 78 žmonės, daugiausia dėl neatsargaus rūkymo ir neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Per dešimt šių metų mėnesių Lietuvoje kilo 8 271 gaisras, gaisruose žuvo 78 žmonės, iš jų 3 vaikai, 146 gyventojai patyrė traumų, praneša Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento spaudos tarnyba.

  Tai pats mažiausiais dešimties mėnesių gaisrų ir juose žuvusių žmonių skaičius per pastaruosius dešimt metų.

  Gaisruose žuvusių žmonių skaičius
  Gaisruose žuvusių žmonių skaičius

  Palyginti su praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu, gaisrų sumažėjo 7,5%. 2016 metais gaisruose žuvo 85žmonės,  iš jų 5 vaikai, 164 gyventojai patyrė traumų.

  Spalio mėnesį kilo 506 gaisrai, juose žuvo 9 žmonės, o 12 gyventojų ugniagesiai išgelbėjo. Penkerių metų gaisrų statistikos duomenimis, rugsėjo mėnesį gaisruose žūsta vidutiniškai 13 gyventojai.

  Dėl neatsargaus rūkymo šiemet žuvo 27 gyventojai (pernai per tą patį laikotarpį — 24), 14 — dėl neatsargaus žmogaus elgesio su ugnimi (26), 11 — dėl krosnių, židinių bei dūmtraukių įrengimo ir eksploatavimo reikalavimų pažeidimų bei gedimų,  11 — dėl elektros įrenginių, prietaisų, elektros instaliacijos gedimų, 7 —  dėl pašalinio ugnies šaltinio, 2 — dėl dujų, žibalinių, benzininių įrenginių, prietaisų eksploatavimo pažeidimų bei gedimų, 1 — dėl sprogimo, 1 — dėl žaibo iškrovos, 1 — dėl kitų priežasčių. Dar 3 gyventojų žūties priežastys tikslinamos.

  Gaisrų statistika Lietuvoje
  © Sputnik
  Gaisrų statistika Lietuvoje

  Dar šia tema

  Kartais, gesindami gaisrą, ugniagesiai sulaukia grasinimų ir įžeidinėjimų
  Ugniagesiai aiškina, kodėl ugnis kelia pirčių stogus
  Ugniagesių perspėjimas: artėjant šalčiams sutvarkykite krosnis
  Ugniagesių įranga nebuvo atnaujinama beveik dešimtmetį
  Tegai:
  neatsargus rūkymas, gaisrų statistika

  Svarbiausios temos