18:57 2018 Balandžio 25
Vilnius+ 11°C
Tiesioginis eteris
  Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, archyvinė nuotrauka

  Karo akademija rengia konferenciuja "Lietuvos saugumas ir gynybos politika"

  CC0 / Troica / Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  25 0 0

  Tarp kitų temų šiuolaikinės geopolitikos mokslininkai ir tyrėjai aptars Rusijos karinio planavimo ypatumus, Kaliningrado vaidmenį Europos saugumo kontekste bei padarys hibridinių grėsmių analizę

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Lapkričio 10 dieną Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos Mokslo centras Krašto apsaugos ministerijoje organizuoja konferenciją „Lietuvos saugumas ir gynybos politika", rašoma ministerijos pranešime spaudai.

  Ministerija skelbia, kad konferencijoje metu bus gvildenamos aktualios geopolitinės temos.

  Tarp jų įvardijamos Rusijos karinio planavimo ypatumai, hibridinių grėsmių analizė, Kaliningrado vaidmuo Europos saugumo kontekste po „Krymo aneksijos", organizuotas nusikalstamumas ES bei geopolitinė Baltijos valstybių ateitis.

  Taip pat bus kalbama apie Lietuvos indėlį į ES vykdomas operacijas ir misijas, diskutuojama apie teritorinę gynybą ir partizaninį pasipriešinimą, kalbama apie Lietuvos jaunuolių pritraukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą galimybes.

  Mokslo centras nuolat stebi Lietuvos strateginę aplinką, skirdamas ypatingą dėmesį karinio pobūdžio informacijai, atlieka kvalifikuotas nepriklausomas ekspertizes Lietuvos saugumo ir gynybos politikos klausimais.

  Lietuvos karo akademija ir Krašto apsaugos ministerija dažnai rengia atvirų durų dienas, kurių metu supažindinta visuomenę, dažnai jaunimą su karinio gyvenimo ypatumai.

  Kariškiai teigia pastebėję padidėjusį moksleivių domėjimąsi karo tarnyba, tai rodo ir didėjantis savanorių šauktinių skaičius. Iš viso šiemet iki metų pabaigos bus pakviesta apie 3,5 tūkstančių jaunuolių, dauguma jų — savanoriai. Prieš keletą mėnesių Oro gynybos batalione tarnybą pradėję kariai sako tokiu pasirinkimu nenusivylę.

  Be to kikvienais metais spalio mėnesį Lietuvoje rengiama Krašto apsaugos diena. Nuo 2014 metų Krašto apsaugos diena kariuomenės daliniuose tapo tradiciniu renginiu, kuriuo kariuomenė, paskaitomis ir sukarintais užsiėmimais, supažindina vyresniųjų klasių moksleivius su Lietuvos kariuomene, nuolatine privalomąja karo tarnyba ir kitais galimais tarnybos kariuomenėje būdais.

  Dar šia tema

  Ignalinoje pristatoma Lietuvos ir NATO karinė technika
  Lietuvos karo akademija kviečia į atvirų durų dieną
  Tegai:
  konferencija, Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos