05:31 2021 Balandžio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.2051
 • RUB92.2786
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pensijos Lietuvoje (18)
  3168

  Per krizės laikotarpį mažesnes pensijas gavusiems pensininkams 2016-2017 metais buvo išmokėtos kompensacijos, šiuo metu dėl šalpos gali kreiptis jau mirusių žmonių giminaičiai

  VILNIUS, lapkričio 9 — Sputnik. Mirusiųjų pensininkų turto paveldėtojai raginami kreiptis į "Sodrą" dėl ekonominės krizės metu sumažintų pensijų dalies kompensavimo, skelbia Vyriausybės kanceliarijos spaudos tarnyba.

  Vyriausybė nutarė keisti Šalpos pensijų, Valstybinio socialinio draudimo įstatymus ir tokių pensijų skyrimą bei mokėjimą nuo 2019 metų perduoti "Sodrai". 

  Planuojama, kad 2019 meatais bus sutaupyta apie pusę milijono eurų išmokų administravimui skirtų valstybės biudžeto lėšų.

  Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos atstovas Andrius Šerepka sako, kad prašymų iš tokių asmenų laukiama iki kitų metų pabaigos.

  Be to pagal Seimo priimtas pataisas atsisakoma diskriminacinės nuostatos, kad šalpos išmokos neskiriamos 18 metų nesukakusiems asmenims, slaugomiems palaikomojo gydymo ir slaugos ligoninėje.

  Ekonominės krizės metu dirbusiems senatvės ir valstybių pensijų gavėjams pensijos buvo itin sumažintos.

  "Sumažinimai buvo kompensuoti 2016-2017 metais, tačiau jei šių pensijų gavėjai iki kompensavimo mirė, kompensavimo nesulaukė, tai šias kompensuojamąsias sumas paveldi šių asmenų įpėdiniai, paveldėję mirusiojo turtą", — patvirtino Šerepka.

  2016 metais šalpos išmokas gavo daugiau nei 61 tūkstantis asmenų,  2017 metais šalpos išmokoms skirta 104,3 milijonų eurų, joms administruoti  - 2,1 milijonai eurų.  

  Prašymus dėl kompensavimo paveldėtojai turi pateikti pensiją mirusiajam mokėjusiam "Sodros" teritoriniam skyriui ne vėliau kaip iki 2018 metų gruodžio 31 dienos. Su prašymu reikia pateikti asmens tapatybės dokumentą ir paveldėjimo teisės liudijimą.

  Temos:
  Pensijos Lietuvoje (18)

  Dar šia tema

  Lietuvos pensininko biudžetas yra 9,5 eurai vienai dienai
  Pensininkai mitinguoja už padorią senatvę
  Lietuvos pensininkai: valdžia, išgirsk mus
  Tegai:
  pensininkai, pensijos, kompensacija, Valstybinis socialinio draudimo fondas "Sodra", Lietuva

  Svarbiausios temos