05:05 2020 Gruodžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.2151
 • RUB90.8441
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (383)
  27

  Socialdemokratų frakcijos atstovai pasiūlė atidėti vadinamą "eilių įstatymą", nes šiuo metu galiojančios 6-8 paciento apžiūrai skirtos minutės sutrumpės ir tai gresia nekokybiškomis medicinos paslaugomis ir klaidomis

  VILNIUS, lapkričio 10 — Sputnik. Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nariai Juozas Olekas, Raminta Popovienė ir Algimantas Salamakinas siūlo atidėti Sveikatos priežiūros įstaigų įstatymo įsigaliojimą iki 2020 metų sausio 1 dienos, nes šiuo metu jo įgyvendinimui visiškai nepasiruošta, rašoma Seimo pranešime spaudai.

  Vadinamasis "eilių įstatymas" reglamentuoja, kad asmens sveikatos priežiūros paslaugas teikianti įstaiga privalo sveikatos draudimu apdraustą pacientą priimti per tam tikrą laiką.

  Toks reglamentavimas būtų sveikintinas, tačiau jau dabar dažnai sveikatos priežiūros įstaigų medikai paciento apžiūrai gali skirti vos 6-8 minutes.

  Kai tik teisės aktais nurodoma trumpinti medicinos pagalbos terminus, nepertvarkant sisteminių dalykų, pacientų apžiūros laikas turi dar labiau sutrumpėti, kyla klaidų tikimybė ir pacientas negauna kokybiškos paslaugos.

  Sveikatos priežiūros įstaigų įstatyme, kuris turi įsigalioti nuo 2018 metų sausio 1 dienos, numatyta, kad ūmių būklių atveju pacientui pirminės ambulatorinės sveikatos priežiūros paslauga turi būti suteikta per 24 valandas, neūmiais atvejais — ne vėliau kaip per 7 kalendorines dienas, antrinė ir tretinė ambulatorinės sveikatos priežiūros paslauga — ne vėliau kaip per 30 dienų, brangiojo tyrimo ir/ar procedūros paslauga planinės pagalbos atveju — ne vėliau kaip per 30 kalendorinių dienų, stacionarinės, dienos stacionaro ar dienos chirurgijos paslauga planinės pagalbos atveju — ne vėliau kaip per 60 dienų.

  Siūloma nuo gegužės medicinos darbuotojų atlyginimus didinti 20% >>

  Pagal šį teisės aktą, jeigu sveikatos priežiūros įstaiga praleidžia terminus, ji yra baudžiama: praleidus ne daugiau nei 10 dienų, paslaugos išlaidų apmokėjimas mažėtų 20%; praleidus terminą nuo 11 iki 20 dienų, paslaugos išlaidų apmokėjimas mažėtų 30%; praleidus 21 dieną ir daugiau — paslaugos išlaidų apmokėjimas mažinamas 50%.

  "Tik bausmėmis eilių problemos nesutvarkysime. Reikėtų pertvarkyti sisteminius dalykus ir numatyti minimalų paciento apžiūros laiką, tuomet jau galėtume skaičiuoti, kiek mums reikia gydytojų ir kokie gali būti pacientų priėmimo terminai, ir visa tai pagrįsti tinkamu finansavimu", — teigia Seimo LSDP frakcijos seniūnas Olekas.

  Taip pat socialdemokratai siūlo medikų ir slaugytojų darbo užmokesčio didinimui nuo 2018 metų pradžios skirti Privalomojo sveikatos draudimo fondo (PSDF) perviršį.

  Valstybinių ligonių kasų duomenimis, 2017 metų I pusmetį gydytojų vidutinis atlyginimas už etatą buvo 1443 eurai neatskaičius mokesčių, o slaugytojų — 723 eurai už etatą neatskaičius mokesčių.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (383)

  Dar šia tema

  Seime siūloma didinti medikų atlyginimus 400 eurų
  Medicinos įrangą Lietuvoje bus galima nuomotis
  Tegai:
  pacientai, gydytojai, medicina, eilės, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP)

  Svarbiausios temos