02:35 2018 Vasario 24
Vilnius-15°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos pasieniečiai, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos pasieniečiai atliko prieš nelegalią migraciją nukreiptą operaciją "Žara II"

  © Photo: Facebook / Valstybės sienos apsaugos tarnyba
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (112)
  19 0 0

  Operacijos "Žara II" metu pasieniečiai ir kinologai su tarnybiniais šunimis beveik visą parą ieškojo nelegalių migrantų

  VILNUIS, lapkričio 10 — Sputnik. Lietuvos ir Latvijos pasienio pagrindiniuose magistraliniuose bei regioniniuose keliuose pasieniečiai surengė iš anksto neskelbtą prieš nelegalią migraciją nukreiptą operaciją "Žara II", praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Turimą žvalgybinę informaciją išanalizavę VSAT pareigūnai, kartu su  kolegosmis iš policijos ir muitinės vykdė pasirinktinį asmenų bei automobilių patikrinimą prie Lietuvos sienos su Latvija. Kaimyninės šalies pasieniečiai savo teritorijoje taip pat ėmėsi priemonių įvairioms nusikalstamoms veikoms užkardyti.

  Operacijos "Žara II" metu pasieniečiai pasirinko taktiką, kuomet prie pagrindinių kelių keliaujančius asmenis tikrinantys ekipažai keisdavosi patikrinimo vietose ir dirbo beveik visą parą.

  Patikroms buvo pasitelkti pasieniečiai kinologai su tarnybiniais šunimis, Pakrančių apsaugos bei Pagėgių rinktinės ekipažai. Be to, pasienio ruožo stebėjimą vykdė ir civiliais drabužiais vilkėję VSAT pareigūnai, patruliavę nežymėtomis transporto priemonėmis.

  Krovininių automobilių bei jais gabenamų krovinių patikrai, siekiant išsiaiškinti, ar ten nėra pasislėpusių žmonių, pasieniečiai naudojo širdies dūžio matuoklius.

  Galutiniai operacijos rezultatai bus suskaičiuoti kitą savaitę. Jau aišku, kad iš viso per "Žarą II" patikrinus daugybę tūkstančius per sieną keliavusių asmenų bei transporto priemonių nustatyta dešimmtys įvairių administracinių nusižengimų.

  Tai jau antra panaši operacija. Pirmą kartą prieš nelegalią migraciją nukreiptą operacija "Žara" Lietuvos ir Latvijos pasienyje vyko 2015-ųjų rudenį.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (112)

  Dar šia tema

  Pasieniečiai šūviais stabdė Estijoje pavogto "BMW X" vairuotoją
  Pasienyje su Baltarusija susidarė eilės dėl trijų poilsio dienų
  Tegai:
  pasieniečiai, migrantai, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT)
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos