16:01 2020 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1115
 • RUB68.7300
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  24

  Pagrindinis akcijos tikslas — apsaugoti aplinką nuo taršos transporto priemonių atliekomis ir teršalais

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Tradicinės akcijos "Garažiukas", kuri vyko spalio 3-osios iki lapkričio 4 dienos, rezultatai rodo, kad autotransporto priežiūros ir remonto sektoriuje vis dar padaroma nemažai atliekų tvarkymo pažeidimų, rašoma Aplinkos ministerijos pranešime.

  Visoje šalyje surengtos aplinkosauginės akcijos tikslas — apsaugoti aplinką nuo taršos transporto priemonių atliekomis ir teršalais.

  Mėnesį trukusios akcijos metu aplinkosaugininkai tikrino garažų bendrijas, dirbtuves, garažuose ir kitose pagalbinėse patalpose įsikūrusias mažas įmones, remontuojančias automobilius, keičiančias padangas.

  Buvo surengta apie 190 reidų, patikrinta apie 200 ūkio subjektų ir daugiau kaip 400 fizinių asmenų. Akcijos metu nustatyti 64 ūkio subjektų padaryti pažeidimai ir 134 — fizinių asmenų.

  Daugiausia pažeidimų išaiškino Šiaulių regiono aplinkos apsaugos departamentas:  nustata daugiau kaip 70 aplinkosauginių pažeidimų ir paskyrta daugiau kaip 3000 eurų baudų.

  Nors akcija ir baigėsi, bet aplinkosaugininkų dėmesys "garažiukams" nesumažės.

  Aplinkosaugininkai pabrėžia, kad netinkamų transporto priemonių tvarkymo (demontavimo) darbus atlikti gali tik turintys Aplinkos apsaugos agentūros prie Aplinkos ministerijos išduotą Taršos leidimą ir pavojingų atliekų tvarkymo licenciją.

  Ūkinės ar kitokios veiklos vykdymas, objektų naudojimas neturint taršos leidimo, kai tai numatyta įstatymuose ar kituose teisės aktuose, arba nesilaikant šio leidimo sąlygose nustatytų reikalavimų — užtraukia baudą asmenims nuo 300 iki 560 eurų, juridinių asmenų vadovams — nuo 900 iki 1700 eurų ir kitiems atsakingiems asmenims — nuo 600 iki 1150 eurų.

  Dar šia tema

  Spalį net 34% išaugo Lietuvos naujų automobilių rinka
  Pirmą kartą Lietuvoje naudotų automobilių amžius pasiekė beveik 12 metų
  Šalies keliuose daugėja prabangių automobilių
  Lietuviai turi finansinių galimybių įsigyti naujesnius automobilius
  Tegai:
  automobiliai, aplinkos tarša, "Garažiukas", Aplinkos ministerija

  Svarbiausios temos