04:29 2018 Vasario 22
Vilnius-13°C
Tiesioginis eteris
  Dalia Grybauskaitė, archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė susitiks su sugrįžusiais Tauragės emigrantais

  © Sputnik/ Alexey Vitvitsky
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  4201

  Tauragė yra viena iš nedaugelio savivaldybių Lietuvoje, kuri pati ėmėsi iniciatyvos susigrąžinti į užsienį išvykusius kraštiečius ir padėti jiems integruotis

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Pirmadienį, lapkričio 13 dieną, šalies vadovė Dalia Grybauskaitė lankysis Tauragėje, kur domėsis sugrįžusių emigrantų patirtimi ir savivaldybės iniciatyvomis, siekiant susigrąžinti savo žmones namo, praneša prazidentės spaudos tarnyba.

  Prezidentė apsilankys Tauragės industriniame parke įsikūrusioje įmonėje "Ansell", bendraus su iš emigracijos grįžusiais ir čia dirbančiais tauragiškiais.

  Be to, Grybauskaitė duos startą projektui "Globali Tauragė", kurio tikslas — palaikyti ryšį su iš regiono emigravusiais žmonėmis ir informuoti juos apie grįžimo į gimtąjį miestą galimybes.

  Tauragė yra viena iš nedaugelio savivaldybių Lietuvoje, kuri pati ėmėsi iniciatyvos susigrąžinti į užsienį išvykusius kraštiečius ir padėti jiems integruotis: nuolat palaiko su jais ryšius, aktyviai remia emigrantų įsidarbinimą, kuria naujas darbo vietas, o čia investuojančios kompanijos atleidžiamos nuo žemės, žemės nuomos, NT mokesčio.

  Be to, Tauragės rajono savivaldybė papildomai finansuoja sugrįžusių vaikų lietuvių kalbos mokymą, yra įkūrusi išlyginamąją klasę emigrantų vaikams. Pernai iš Tauragės išvyko 733 gyventojai, grįžo 256.

  Rugpjūtį Grybauskaitė paskelbė iniciatyvos "Rinkis Lietuvą" pradžią. Pastaruoju metu iš Lietuvos išvykstama apie tai paskelbiant garsiai, o sugrįžtama nepastebėtai. Pasak šalies vadovės, ši situacija turėtų pasikeisti — valstybė turi siekti, kad sugrįžimas ir įsikūrimas, o ne emigracija būtų laikomi sėkme.

  Tam, Grybauskaitės manymu, visos šalies institucijos, verslas ir nevyriausybinės organizacijos privalo veikti išvien.

  Milžinišką emigraciją šalies gyventojai laiko didžiausia Lietuvos bėda. Šiemet per dešimt mėnesių iš mūsų šalies emigravo per 50 tūkstančių žmonių, tačiau grįžo beveik tūkstančiu daugiau negu pernai — 15 tūkstančių. Per visą nepriklausomybės laiką Lietuva neteko beveik ketvirtadalio gyventojų.

  Dar šia tema

  Skvernelis apie emigraciją: vyriausybė per 11 mėnesių nepakeis situacijos
  Iš Lietuvos emigravę verslininkai vilioja išvykti savo kolegas
  Laikas sprukti: kodėl Lietuvos valdžiai nevapyks sustabdyti emigracijos
  Lietuva tuštėja dėl emigrantų ir savižudžių
  Tegai:
  emigracijos problema, emigracija, Dalia Grybauskaitė, Tauragė
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos