11:55 2019 Birželio 26
Tiesioginis eteris
 • USD1.1388
 • RUB71.4389
  Sumuštinis, archyvinė nuotrauka

  Tyrimas: ateities pensininkams sunkiausiai būtų sumažinti išlaidas maistui

  © Photo: Depositphotos
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  29 0 0

  Tyrimas parodė, kad ir esami senjorai, ir šiandienos dirbantieji labiausiai nerimauja dėl riboto biudžeto tose pačiose srityse

  VILNIUS, lapkričio 11 — Sputnik. Išėjusiems į pensiją šalies gyventojams ateityje mažinti išlaidas būtų sunkiausia maisto produktų, sveikatos priežiūros, poilsio ir kultūros srityse, praneša "Swedbank" spaudos tarnyba.

  Atlikto gyventojų nuomonės tyrimo duomenimis, dėl mažos pensijos maistui sumažinti išlaidas būtų sudėtinga 43%, sveikatai 36%, o poilsiui — 33% būsimųjų pensininkų.

  Kaip parodė gyventojų nuomonės tyrimas, jei dabartiniai senjorai gautų didesnes pajamas, jie daugiau lėšų skirtų toms pačioms išlaidų eilutėms — sveikatos priežiūrai (68%), poilsio ir kultūros reikmėms (63%), taip pat maisto produktams (50%).

  Tai yra ir esami senjorai, ir šiandienos dirbantieji labiausiai nerimauja dėl riboto biudžeto tose pačiose srityse.

  Darbingo amžiaus apklausos respondentai nurodo, kad ateityje paprasčiausia jiems būtų sumažinti išlaidas namų apyvos daiktams ir būsto priežiūrai (40%), kultūros poreikiams (38%) bei kavinėms ir restoranams (36%).

  Dabartiniai pensininkai, gaudami didesnes pajamas, išlaidas mažiausiai didintų alkoholiui ir tabako gaminiams — 3%, ryšio priemonėms (6%) ir kavinėms ir restoranams (7%).

  Reprezentatyvų gyventojų nuomonės tyrimą atlikto bendrovė "Spinter tyrimai" 2017 metų liepos-rugpjūčio mėnesiais. Tyrimo metu apklausti 1009 šalies gyventojai nuo 18 iki 75 metų. Iš jų — 182 senjorai ir 867 pensijos dar nesulaukę gyventojai.

  Dar šia tema

  Senjorai jau gauna didesnes pensijas
  Premjeras pažadėjo padidinti pensijas 40 eurų
  Lietuvos ekonomistas apie pensijas šalyje — ES mes esame autsaideriai
  Mažos pensijos netrukdo senjorams rūpintis benamėmis katėmis
  Tegai:
  tyrimas, senjorai, pensijos

  Svarbiausios temos