02:35 2018 Vasario 24
Vilnius-15°C
Tiesioginis eteris
  Elektromobillis Volkswagen e-Up, nuotrauka iš įvykio vietos

  Vilniaus Viešosios tvarkos pareigūnai patruliuoja elektromobiliais

  © Photo: Vilniaus miesto savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1710

  Elektros baterija varoma transporto priemonė visiškai neteršia oro, be to, yra daug saugesnė bei ekonomiškesnė

  VILNIUS, lapkričio 12 — Sputnik. Sostinės savivaldybė įsigijo tris šių metų gamybos "Volkswagen e-Up!" klasės elektromobilius, kuriais nuo šiol patruliuos Vilniaus Viešosios tvarkos skyriaus pareigūnai, praneša savivaldybės spaudos tarnyba.

  Elektros baterija varoma transporto priemonė — ne tik draugiška gamtai ir visiškai neteršia oro, bet ir yra daug saugesnė bei ekonomiškesnė.

  "Praktika tik patvirtina, kad elektromobiliai yra daug pažangesnis, šią dieną tinkamesnis sprendimas — elektrinis variklis yra ilgaamžis, automobilį pigu eksploatuoti, taip pat sutaupoma pinigų kurui, neteršiamas aplinkos oras. Be to, savivaldybė pastatys daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių, jais galima važinėti A juosta ir nemokėti už automobilio statymą", — sako Vilniaus savivaldybės administracijos direktoriaus vyriausiasis patarėjas Julius Morkūnas.

  Įsigijusi naujas elektra varomas transporto priemones, sostinės savivaldybė sutaupys apie 8 500 eurų per metus degalams bei senųjų automobilių remontui.

  Naujieji sostinės savivaldybės įsigyti elektromobiliai yra funkcionalūs ir saugūs — turi avarinio stabdymo mieste funkciją: radaras fiksuoja kelią priekyje ir, pasitaikius kliūčiai, įspėja vairuotoją garsiniu signalu. Jeigu vairuotojas nereaguoja, automobilis stabdo pats. Tokia sistema padeda maksimaliai sumažinti avarijos padarinius ar visai jos išvengti.

  "Car-Net" funkcija padeda valdyti automobilį per telefoną — savo išmaniajame telefone automobilio savininkas gali stebėti elektromobilio vidaus temperatūrą, patikrinti įkrovos lygį, taip pat matyti visą informaciją apie automobilį — ar nepaliktos šviesos, užrakintos durys ir pan. Naudojantis "Cart-Net" taip pat galima matyti ir automobilio vietą.

  "Volkswagen e-Up!" vienu pakrovimu gali nuvažiuoti apie 160 kilometrų. "Volkswagen e-Up!" elektrinis variklis — 18,7 kWh, iš standartinio elektros kištuko elektromobilį pakrauti užtrunka 7-9 valandos, iš 3,6 kW sieninio papildomo įkrovimo bloko — apie 3-4 valandas, o iš viešoji greitojo įkrovimo stotelės — vos per 30 minučių.

  Vilnius skatina elektromobilių plėtrą mieste

  Elektromobiliai su specialiai EV raidėmis pažymėtais valstybiniais numeriais Vilniuje statomi nemokamai, o įprastais numeriais pažymėtų elektromobilių metinio stovėjimo rinkliava —  40 eurų.

  Elektromobilis, archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Евгений Биятов

  Šiuo metu sostinėje veikia trys viešos elektromobilių įkrovimo stotelės — Lelevelio gatvėje 6 ir du elektromobilius vienu metu kraunančios stotelės požeminėse Gedimino prospekte ir Tilto gatvėje automobilių stovėjimo aikštelėse.

  Sostinės savivaldybė, skatindama elektromobilių plėtrą mieste, plečia elektromobilių infrastruktūrą — kitų metų pavasarį sostinėje bus įrengtos mažiausiai penkios greitojo įkrovimo stotelės, kuriose elektromobilį nemokamai įkrauti bus galima vos per 25 minutes.

  Stoteles planuojama įrengti Gariūnų gatvėje, prie Molėtų plento ir Mokslininkų gatvės sankryžos, prie Minsko plento ir Liepkalnio gatvės sankryžos, Nemenčinės plento 1 ir Pilaitės prospekto 31. Įkrovimo stoteles numatyta įrengti magistralinių kelių tąsose, kad automobiliu įvažiuojant ar išvažiuojant iš miesto, būtų galima jį greitai įkrauti.

  Dabartiniai elektromobiliai vienu įkrovimu vidutiniškai gali įveikti nuo 100 iki 250 kilometrų atstumą.

  Šiuo metu Vilniaus gatvėmis važinėja apie 250 privačių ir automobilių dalijimosi kompanijų elektromobilių.

  Dar šia tema

  Vyriausybė skatins lietuvius aktyviau naudotis alternatyviu kuru
  Tegai:
  elektromobilis, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos