14:20 2018 Kovo 19
Vilnius+ 1°C
Tiesioginis eteris
  Transeksualas, archyvinė nuotrauka

  Lietuvos parlamentarai siūlo uždrausti keisti lytį

  Prakash MATHEMA / AFP
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28 0 0

  Grupė Seimo narių siūlo įtvirtinti, kad lytis yra genetiškai nulemta žmogaus prigimtinė savybė, ir uždrausti Lietuvoje lyties keitimą

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Seime registruotas įstatymo projektas, įtvirtinantis, jog "farmakologinės, chirurginės procedūros ar psichiatrinė, psichologinė terapija, kuriomis siekiama pakeisti genetiškai nulemtos asmens lyties požymius (lyties keitimas), Lietuvos Respublikoje yra draudžiamos".

  Tokias Civilinio kodekso pataisas įregistravo 31 parlamentaras, daugiausiai valdančiųjų Valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai, taip pat keletas konservatorių ir Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos narių, praneša LRT

  Šios pataisos registruotos, kai Teisingumo ministerija parengė įstatymo projektą, leidžiantį translyčiams asmenims be teismo dokumentuose pakeisti nuorodą į lytį, vardą, pavardę ir asmens kodą. 

  Lietuva 2007 metais pralaimėjo bylą Europos Žmogaus Teisių Teisme dėl to, kad šalyje nėra įstatymo, reglamentuojančio lyties keitimo tvarką.

  Dar šia tema

  JAV žiniasklaida siūlo Europai susimąstyti apie transgenderių teises
  Vokietija oficialiai įvedė "trečiosios lyties" sąvoką
  Seimas nepritarė lyčiai neutraliai partnerystei
  Tegai:
  lyties keitimas, Seimas
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos