02:35 2018 Vasario 24
Vilnius-15°C
Tiesioginis eteris
  Alytus, archyvinė nuotrauka

  Alytiškiai negali išrinkti vietos paminklui Dainavos apygardos partizanams

  CC0 / wikipedia / Esss
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  19 0 0

  Beveik aštuonių metrų metalinis paminklas nepatinka Pirmojo Alytaus bendruomenei, o politiniams kaliniams, tremtiniams ir laisvės kovų dalyviams netinka ir išrinkta paminklui vieta

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Alytaus miesto savivaldybė, laisvės kovų dalyviai ir tremtiniai bei bendruomenė negali susitarti dėl to, kur ir koks paminklas Dainavos apygardos partizanams atminti turėtų būti pastatytas Alytuje, praneša LRT

  Nors paminklo konkurso nugalėtojas jau aiškus, dėl išsiskyrusių nuomonių nuspręsta iš naujo skelbti konkursą ir ieškoti kitos vietos.

  Bendruomenė "Pirmasis Alytus" pareiškė, kad numatyta aikštė nėra glaudžiai susijusi su partizanų kovomis ir yra netinkama paminklui. Tokią peticiją pasirašė beveik 300 alytiškių.

  "Čia šalia darželis, mokykla, vasarą čia mamytės ant suoliukų sėdi, fontanėliuose vaikai turškiasi, manau, kad čia yra tokia poilsio zona. Dabar už trijų savaičių šurmuliuos čia naujametinė šventė, koncertuos grupės", — sakė asociacijos "Pirmasis Alytus" pirmininkė Renata Kantaravičienė.

  Beveik aštuonių metrų metalinis bunkeris, kurį sukūrė vilnietis skulptorius Rytas Jonas Balevičius, nepatiko Pirmojo Alytaus bendruomenei. O politiniams kaliniams, tremtiniams ir laisvės kovų dalyviams netinka ir Pirmojo Alytaus aikštė.

  Rasti dingę "miško brolių" dokumentai >>

  Laisvės kovų dalyviai pageidavo, kad paminklas atsirastų miesto centre, tačiau čia jau stovi memorialas "Nurimęs angelas", beje, skirtas  politiniams kaliniams ir Dainavos apygardos partizanams.

  Dar šia tema

  CŽV archyvas atskleidė informaciją apie Lietuvos pokario partizanus
  Ekspertas: "miško broliai" sunaikino 80% žydų Baltijos šalyse
  Tegai:
  partizanas, paminklas, Alytus
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos