13:05 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  186

  Sveikatos apsaugos ministerija perspėja, kad internete reklamuojamas kremas "Hondrocream", nėra vaistas, o tik neįregistruotas Lietuvoje kosmetikos gaminys

  VILNIUS, lapkričio 13 — Sputnik. Tinklalapis sukurtas Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) vardu,kuriame reklamuojamas kremas "Hondrocream" neturi nieko bendro su ministerijos veikla, rašoma SAM pranešime spaudai.

  Paskutiniu metu labai padaugėjo piktybiškai sukurtų interneto svetainių, kuriose skelbiama klaidinanti ir tikrovės neatitinkanti informacija apie preparatus,  neva leidžiančius greitai ir efektyviai atsikratyti vienokių ar kitokių ligų bei sveikatos sutrikimų. Be jokios abejonės, tinklalapiuose minimą produkciją siūloma įsigyti. Dažniausiai su "didžiule" akcija.

  Valstybinė vaistų kontrolės tarnyba (VVKT) vien per paskutines kelias dienas gavo 5 skundus dėl aptikto tinklalapio, kuriame rašoma apie Nacionalinę kovos su atraminio judamojo aparato (sąnarių) ligomis programą "Sveika Lietuva" ir reklamuojamas vienas konkretus produktas — kremas "Hondrocream". Tinklalapis maža tuo, kad sukurtas SAM vardu, bet jame dar ir naudojamas ministerijos logotipas.

  Cituojamas neva autoritetingas asmuo, "medicinos mokslų daktaras, profesorius Arūnas Bubnavičius". Toks gydytojas — neegzistuoja. Tinklalapyje pasirinkus bet kokią antraštę, patenkama į minėto produkto reklaminį puslapį.

  Lietuvoje įsigaliojo vaistų įvežimo apribojimai >>

  VVKT panašių skundų iš gyventojų yra gavusi ir anksčiau. Siekiant išvengti melagingos informacijos sklaidos, buvo kreiptasi į atsakingas institucijas, taip pat į teisėsaugą. Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba nustatė, kad produktas "Hondrocream" — Lietuvoje neregistruotas kosmetikos gaminys. O informaciją apie jį skleidžiantis asmuo — ne Lietuvoje registruota bendrovė.

  VVKT atkreipia dėmesį, kad vartodamas abejotinos vertės produktą, žmogus rizikuoja savo sveikata. Taip pat perspėja, kad gyventojai turėtų rinktis tik patikrintus, Lietuvoje registruotus vaistinius preparatus ir gydymosi būdus.

  Dar šia tema

  Lietuvos paštas: sukčiai žada apklausos būdu laimėti "iPhone" arba "Samsung"
  Sukčiai iš kalėjimų apgaudinėja žmones per internetą
  Tegai:
  kosmetika, kremas, sukčiavimas, Sveikatos apsaugos ministerija

  Svarbiausios temos