17:52 2020 Liepos 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.1286
 • RUB79.4434
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gedimino kalno nuošliauža (40)
  33

  Uždarius Gedimino kalną lankytojams dėl iškilusio pavojaus, valstybės pareigūnai inicijavo rimtus darbus esminiam kalno sutvarkymui, tačiau pavasarį miestiečiai galės kol kas džiaugtis tik visiškai sutvarkytu šiaurės vakarų šlaitu

  VILNIUS, lapkričio 14 — Sputnik. Šiuo metu Gedimino kalnas ruošiamas 2017-2018 metų žiemos ir pavasario sezonui, skelbia Lietuvos nacionalis muziejus.

  Seimo Kultūros komitetas išvažiuojamajame posėdyje svarstė parlamentinės kontrolės klausimą dėl Gedimino kalno ekstremalios situacijos, pranešė Seimo spaudos tarnyba.

  Komiteto nariai, apžiūrėję įvykusias nuošliaužas rytiniame, pietrytiniame, pietvakariniame kalno šlaituose, susipažino su vykstančiais darbais Gedimino kalne, kuriais siekiama pasiruošti 2017-2018 metų žiemos ir pavasario sezonui.

  "Pradėtų Gedimino kalno darbų tikslas — sutvarkyti visą kalną kompleksiškai. Niekada šis kalnas nebuvo tvarkomas iš esmės, todėl gražaus kalno neturėsime dar ilgą laiką, bet jau pavasarį turėsime žalią, sutvarkytą šiaurės vakarų šlaitą", — išklausius specialistų nuomonių akcentavo Kultūros komiteto pirmininkas Ramūnas Karbauskis.

  Pasak kultūros viceministro Renaldo Augustinavičiaus, kalno nuošliaužų ir toliau bus, nes šiandien taikomos priemonės leidžia tik sumažinti jų skaičių. Svarbiausia, kad tos nuošliaužos nesusikabintų į vieną didelį masyvą ir nekiltų reali grėsmė istoriniams pastatams.

  Žiemos sezonui pasiruošimo metu laikinomis priemonėmis nuo kritulių bus apsaugota Gedimino kalno aikštelė ir joje stovinčios Kunigaikščių rūmų liekanos. Gedimino kalno aikštelėje yra baigiama įrengti laikina stoginė, kuri leis sumažinti kritulių vandens infiltraciją į žaliuosius kalno plotus. Be to tai leis tęsti vykdomus archeologinius tyrinėjimus, kurių metu atkasami likę nužudytų 1863 metų sukilimo dalyvių palaikai.

  Спасение горы Гедиминаса в Вильнюсе
  Gedimino kalno aikštelėje yra baigiama įrengti laikina stoginė, kuri leis sumažinti kritulių vandens infiltraciją į žaliuosius kalno plotus

  Užbaigus šiuo metu vykstančiu Kunigaikščių rūmų liekanų sienų suvaržymo darbus, nuo kritulių laikinu stogeliu bus apsaugotas ir vidinis rūmų plotas, o aikštelės dalį tarp rūmų ir gynybinės sienos nuo kritulių saugos speciali danga.

  Komitetas bendru sutarimu pritarė Gedimino kalno klausimą įrašyti į nuolatinės komiteto parlamentinės kontrolės sistemą ir kreiptis į Vyriausybės sudarytą darbo grupę su prašymu periodiškai kas 2 savaites teikti komitetui ataskaitas apie Gedimino klano būklę ir darbų eigą.

  Lapkričio 4 dieną  buvo priimtas galutinis sprendimas uždaryti lankytojams Gedimino kalną. Lietuvos nacionalinio muziejaus (LNM) direktorė Birutė Kulnytė LRT.lt teigė, kad pilies darbuotojai nebus atleisti ir jiems bus rasti kiti darbai.

  Iš viso jam tvarkyti ir avarinei būklei likviduoti numatyta skirti apie 9 milijonus eurų, tačiau neatmetama, kad prireiks ir daugiau lėšų.

   Vyriausybė šią vasarą skyrė 3 milijonus eurų Gedimino kalnui tvarkyti.

  Slenkančiame Gedimino kalne atliekant archeologinius tyrimus šiemet rasta palaikų. Mokslininkai mano, kad tarp vasarą atkastų palaidojimų gali būti garsiausių 1863 metų sukilimo prieš carinę Rusiją vadų — Zigmanto Sierakausko ir Konstantino Kalinausko — palaikai.

  Temos:
  Gedimino kalno nuošliauža (40)

  Dar šia tema

  Geologijos tarnyba: Gedimino kalne galimos naujos nuošliaužos
  Lietus ir toliau naikina Gedimino kalną
  Tegai:
  nuošliauža, Gedimino kalnas, Kultūros komitetas, Vilnius

  Svarbiausios temos