07:01 2018 Vasario 18
Vilnius-4°C
Tiesioginis eteris
  Vilniaus geležinkelio stotis, archyvinė nuotrauka

  NSGK tęsia tyrimą dėl rusiškos įrangos diegimo "Lietuvos geležinkeliuose"

  CC BY-SA 2.0 / wikipedia / calflier001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas ketina išsiaiškinti, kas priėmė sprendimus dėl rusiškos technologijos įdiegimo, ar derinta su tuomete ministerijos valdžia, ar svarstytos alternatyvos

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas tęsia tyrimą dėl "Lietuvos geležinkeliuose" įdiegtos lokomotyvų valdymo sistemos, kuri pagaminta "Iževsko radijo gamykloje", praneša LRT.

  Rusiška valdymo sistema integruota net į naujai pirktus ir Vokietijoje gamintus "Siemens" lokomotyvus.

  Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas per ateinančius du mėnesius ketina išsiaiškinti, kas priėmė sprendimus dėl šios technologijos įdiegimo, ar buvo vykdoma parlamentinė kontrolė, ar derinta su tuomete ministerijos valdžia, vyriausybe, kas dalyvavo priimant sprendimus, ar svarstytos alternatyvos.

  Lapkričio 8 dieną po uždaro posėdžio žurnalistams NSGK vadovas Vytautas Bakas kreipėsi į žurnalistus.

  "Lietuvos geležinkelių" įmonėje keletą pastarųjų metų vykę procesai, o konkrečiai — tam tikra technologinė sistema, "Klub-U" sistema, kuri, mūsų vertinimu, gali kelti grėsmę nacionaliniam saugumui, kuri susijusi su Rusijos karine pramone", — sakė Bakas.

  Jis pabrėžė, kad bus aiškinamos sistemos diegimo aplinkybės, nustatomi smenys, kurie buvo atsakingi ir su kuo šie sprendimai buvo derinami.

  Į komiteto posėdį kviečiamas tuometis "Lietuvos geležinkelių" vadovas Stasys Dailydka, trijų kadencijų buvę susiekimo ministrai. Tyrimo išvados bus pateiktos iki kitų metų gegužės 1 dienos.

  Modernizuojant "Lietuvos geležinkelių" sistemą lokomotyvuose buvo įdiegta Rusijos kariniam pramoniniam kompleksui priklausančios "Iževsko radijo gamyklos" saugos sistema "Klub-U", naudojanti rusišką palydovinę navigacijos sistemą GLONASS. 

  "Iževsko radijo gamykla" priklauso Rusijos karinės pramonės kompleksui ir, kai Rusijai buvo pradėtos taikyti sankcijos, ji pateko į "juodąjį sąrašą" — Britanija ir Prancūzija netiekia jai elektroninių komponentų.

  Dar šia tema

  Masiulis: Lietuva nuginčys EK baudą "Lietuvos geležinkeliams"
  "Lietuvos geležinkeliai" taiko 30% nuolaidą moksleiviams nuo 10 metų
  Tegai:
  Nacionalinio saugumo ir gynybos komitetas (NSGK), Lietuvos geležinkeliai
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos