02:35 2018 Vasario 24
Vilnius-15°C
Tiesioginis eteris
  Kudikis, archyvinė nuotrauka

  Į Lietuvą peteko nesaugūs žindukai

  © Sputnik/ Владимир Вяткин
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  22 0 0

  Nustatyta, kad žindukuose N-nitrojunginių migracija 5 kartus viršijo leidžiamą kiekį

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. Į Lietuvos rinką pateko pavojingi kancerogeniniai žindukai iš Lenkijos, praneša Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos spaudos tarnyba.

  VMVT gavo pranešimą iš Latvijos kompetentingos institucijos apie nesaugius lateksinius žindukus "Canpol Babies" (ortodontinis, stiprios srovės, pakuotėje po 2 vnt., 12 m+, brūkšninis kodas 5903407231037, galioja iki 2019.06, kodas 0170614, gamintojas — "Canpol Sp. z.o.o. SKA", Lenkija).

  Atlikus žindukų laboratorinius tyrimus, nustatyta padidinta N-nitrojunginių migracija (0,49 mg/kg), kuri beveik 5 kartus viršijo leidžiamą kiekį.

  Соски
  Lateksiniai žindukai "Canpol Babies"

  Pagal Europos Sąjungoje galiojančias griežtas normas, iš žindukų ir čiulptukų, pagamintų iš elastomerų ir gumos, neturi migruoti daugiau kaip 0,1 mg/kg N-nitrojunginių.

  Pirminiais duomenimis, 1 296 vienitus lateksinių žindukų "Canpol Babies" į Lietuvą įvežė UAB "Kotryna", kurie buvo išplatinti Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje.

  Įmonei nurodyta sustabdyti prekybą bei surinkti iš rinkos šiuos nesaugius gaminius.

  Vartotojai, įsigiję šios partijos nesaugių gaminių, gali grąžinti juos prekybininkams ir atgauti sumokėtus pinigus.

  Iš elastomerų ar gumos pagaminti žindukai ar čiulptukai gali išskirti N-nitrozaminus ir medžiagas, galinčias pavirsti N-nitrozaminais (N-nitrojunginiais), kurie dėl jų toksiškumo kelia pavojų žmonių sveikatai, nes dauguma N-nitrozaminų yra kancerogenai.

   

  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos