23:00 2020 Liepos 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1325
 • RUB81.3769
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  67

  Pirmojo 1863-1864 metų sukilimo vadų atminimo įamžinimo komisijos posėdžio metu buvo priimtas sprendimas glaudžiai bendradarbiauti su Lenkija, Ukraina, Baltarusija, Latvija dėl atminimo įamžinimo

  VILNIUS, lapkričio 15 — Sputnik. 1863-1864 metų sukilimo vadų palaikus, atrastus Gedimino kalne, reikia laidoti Rasų arba Bernardinų kapinėse, paskelbė 1863-1864 metų sukilimo vadų atminimo įamžinimo komisijos nariai pirmo posėdžio metu.

  Vyriausybės pranešime rašoma, kad reikia spartinti  sukilimo dalyvių archeologinius ir antropologinius tyrimus, siūlyti Vilniaus savivaldybei identifikuotus palaikus laidoti Rasų arba Bernardinų kapinėse, dėl atminimo įamžinimo glaudžiau bendradarbiauti su Lenkija, Ukraina, Baltarusija, Lenkija, teigiama vyriausybės pranešime žiniasklaidai. 

  Kaip žinia, vykstant Gedimino kalno tvarkybos darbams buvo aptikta 17 palaikų. Tarp rastų palaikų jau identifikuoti šio sukilimo vado Zigmanto Sierakausko palaikai, taip pat yra didelė tikimybė, jog pavyko identifikuoti ir Kosto Kalinausko palaikus.

  Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis padėkojo mokslininkams už vykdomus tyrimus ir svarbų istorinį atradimą.

  "Šie iškilūs kovotojai padėjo pagrindus mūsų tautiniam atgimimui, kuris atvedė į laisvę 1918 metais. Todėl visi identifikuoti sukilimo dalyvių palaikai turi būti palaidoti Vilniuje — garbingai ir oriai. Manau, kad istoriniu požiūriu tam tinkamiausia vieta būtų Rasų arba Bernardinų kapinės", — pabrėžė premjeras.

  Nutarta paspartinti 1863-1864 metų sukilimo dalyvių archeologinius ir antropologinius tyrimus bei numatyti šiam tikslui būtinus valstybės biudžeto asignavimus.

  Pristatydama sukilimo dalyvių laidojimo ir atminimo įamžinimo eigą, kultūros ministrė Liana Ruokytė-Jonsson akcentavo tarptautinio bendradarbiavimo svarbą.

  Archeologai rado XVI a Palangos dvarvietės pamatus >>

  "Šis sukilimas prieš Rusijos imperiją buvo reikšmingas ne tik Lietuvoje, bet ir Lenkijoje, Baltarusijoje, Ukrainoje, ir Latvijoje. Sukilimo vadų palaikų atradimas ir perlaidojimas — gera proga dar kartą kartu apmąstyti mūsų regiono pastangas žengti laisvės keliu. Todėl rengiantis sukilimo vadų įamžinimui sieksime bendradarbiauti su kaimyninėmis šalimis, kuriose vyko šis sukilimas", — sakė kultūros ministrė.   

  Sprendimą dėl palaikų laidojimo vietos komisija priims po mėnesio, kito posėdžio metu. 

  Dar šia tema

  Žydų antkapiai sugrąžinami į kapinių teritoriją Vilniuje
  Vandalai išniekino lenkų kapines Vilniuje
  Tegai:
  Vilniaus kapinės, palaikai, Gedimino kalnas, 1863-1864 metų sukilimas, Vilnius

  Svarbiausios temos