19:04 2021 Gegužės 11
Tiesioginis eteris
 • USD1.2170
 • RUB89.9947
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Švietimas Lietuvoje (175)
  151

  Švietimo ir mokslo ministrė pasirašė visų abiturientų ilgai lauktą įstatymą, kuris keičia valstybinio lietuvių kalbos ir literatūros egzamino tvarką, nuo šiol galima laisvai pasirinkti autorių, pagal kurio kurybą bus rašomas rašinys

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Šių metų laidos abiturientų, laikysiančių lietuvių kalbos ir literatūros egzaminą, laukia palankūs pakeitimai — autorių, atskleidžiantį rašinio temą, bus galima laisvai pasirinkti iš visų lietuvių kalbos ir literatūros programoje nurodytų privalomų autorių, praneša Švietimo ir mokslo ministerijos spaudos tarnyba.

  Pakeitimas įsigaliojo švietimo ir mokslo ministrei Jurgitai Petrauskienei įsakymu pakeitus Lietuvių kalbos ir literatūros brandos egzamino programą.

  Per egzaminą prie kiekvienos temos bus pateikiamas trijų arba keturių autorių sąrašas, bet nuo šiol iš jo nebebus privalu pasirinkti vieno, tai bus tik rekomendacija. Rašydamas literatūrinį rašinį, abiturientas turės remtis dviem autoriais: vieną, pagrindinį, pasirinks iš autorių, kurie bus rekomenduojami egzamino užduoties sąsiuvinyje, arba galės pasirinkti bet kurį kitą privalomą autorių, nurodytą lietuvių kalbos ir literatūros programoje, o antras, kaip ir dabar, galės būti bet kuris kontekstinis autorius.

  Iki tol laikančiųjų brandos egzaminą pasirinkimas buvo apribotas — jie privalėjo remtis bent vienu iš egzamino užduotyje nurodytu autoriumi. Analogiškas pakeitimas bus taikomas ir rašantiems samprotavimo rašinį, t. y., rašydamas samprotavimo rašinį, mokinys turės remtis vienu autoriumi, pasirinktu iš privalomų autorių, esančių ugdymo programoje.      

  "Pakeitimus padarėme atsižvelgdami, visų pirma, į mokinių ir mokytojų skundus ir nepasitenkinimą egzaminu. Esminių keitimų negalime padaryti, jų nepaskelbę prieš dvejus metus iki egzamino, todėl pirmoji kaupiamojo balo karta Lietuvos mokyklas galės palikti ne anksčiau kaip 2020 metais. Tačiau iki to sėdėti ir nieko nekeisti, matydami, jog situacija nėra gera, negalėjome", — sako ministrė.

  Dar vienas pokytis, numatytas ministrės pasirašytame įsakyme — nuliu bus įvertinti tik tie darbai, kurie bus parašyti ne nurodyta, o paties mokinio sugalvota tema. Toks kriterijus būtinas, siekiant užkirsti kelią nesąžiningam elgesiui, kada rašinys yra išmokstamas atmintinai ir atėjus į egzaminą tiesiog mechaniškai perrašomas.

  Šiemet perpus sumažėjo egzaminų apeliacijų >>

  Pakeitimai galios laikant jau šių mokslo metų brandos egzaminą. Egzamino pakeitimai nėra esminiai, dėl to negalioja sąlyga apie juos pranešti prieš dvejus metus iki egzamino. Šiek tiek bus koreguojami ir egzamino vertinimo kriterijai, jie bus paskelbti iki lapkričio 25 dienos.

  Temos:
  Švietimas Lietuvoje (175)

  Dar šia tema

  Universitetų finansavimas bus susietas su studentų skaičiumi
  Brandos egzaminai — moksleivių ir tėvų galvos skausmas
  ŠMM nustatė mažiausią konkursinį balą stojantiesiems
  Tegai:
  brandos egzaminai, Švietimo ir mokslo ministerija

  Svarbiausios temos