12:15 2020 Lapkričio 30
Tiesioginis eteris
 • USD1.1922
 • RUB90.9894
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  104

  Ketvirtadienį Seimas galutinai apsisprendė paskelbti 2018-uosius partizano Adolfo Ramanausko-Vanago garbei

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Seimas, atsižvelgdamas į tai, kad 2018 metų kovo 6 dieną Lietuvoje bus minimos Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio Tarybos 1949 metų vasario 16 dienos deklaracijos signataro, Lietuvos Laisvės Kovos Sąjūdžio ginkluotųjų pajėgų vado Adolfo Ramanausko-Vanago 100-ąsias gimimo metines, ir siekdamas pagerbti šią Lietuvai ir jos žmonėms svarbią istorinę asmenybę, paskelbė 2018-uosius Adolfo Ramanausko-Vanago metais, rašoma Seimo pranešime spaudai.

  Už šį sprendimą balsavo 81 Seimo narys, balsavusių prieš nebuvo, susilaikė 1 parlamentaras. Priimtame nutarime pabrėžiama Lietuvos ginkluotojo pasipriešinimo — partizaninio karo svarba kovojant su "sovietų okupacija".

  Be to 2018-ieji paskelbti Sąjūdžio metais atsižvelgiant į tai, kad kitais metais sukanka 30 metų, kai buvo patvirtintas Sąjūdžio Seimas ir išrinkta Sąjūdžio Seimo taryba.

  Taip pat atsižvelgiant į tai, kad 2018 metų rugsėjo 29 dieną bus minimos 100-osios vienuolio kapucino, kunigo, pamokslininko, Lietuvos pasipriešinimo sovietinei okupacijai dalyvio Tėvo Stanislovo — Algirdo Mykolo Dobrovolskio gimimo metinės, nuspręsta 2018-uosius paskelbti ir Tėvo Stanislovo metais.

  Priimtais nutarimais Vyriausybei pasiūlyta iki 2018 metų sausio 1 dienos patvirtinti paskelbtų metų programas ir numatyti lėšų jai įgyvendinti. Seimas taip pat pasiūlė Vyriausybei skirti lėšų Lietuvos gyventojų genocido ir rezidencijos tyrimo centrui Adolfo Ramanausko-Vanago galimos palaidojimo vietos archyviniams, archeologiniams ir ekspertiniams tyrimams.

  Dar šia tema

  Prokuratūra: Vanagaitės pasisakymai nėra nusikalstama veikla
  Seime siūloma prie Ramanausko-Vanago paminklinio akmens iškelti vėliavą
  Tegai:
  Adolfas Ramanauskas-Vanagas

  Svarbiausios temos