02:39 2020 Balandžio 07
Tiesioginis eteris
 • USD1.0791
 • RUB82.4810
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1265

  Administracinių nusižengimų kodekso pataisos numato beveik dvigubai padidintas baudas už neblaivaus asmens pasirodymą viešose vietose, o už alkoholio pardavimą jaunesniems nei 20 metų žmonėms bauda gali siketi net 120 eurų

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Seimas sugriežtino administracinę atsakomybę už alkoholinių gėrimų vartojimą viešose vietose arba neblaivaus asmens pasirodymą viešose vietose, skelbia Seimo spaudos tarnyba.

  Priimtais pakeitimais nuspręsta nuo kitų metų už alkoholinių gėrimų vartojimą arba neblaivaus asmens pasirodymą viešose vietose nustatyti baudą nuo 20 iki 100 eurų, o už tokių veikų padarymą pakartotinai — baudą nuo 100 iki 200 eurų. Šiuo metu šis administracinis nusižengimas užtraukia įspėjimą arba baudą nuo 14 iki 30 eurų, o pakartotinis nusižengimas — baudą nuo 30 iki 90 eurų.

  Be to, nutarta baudas skirti ir už alkoholinių gėrimų vartojimą automobilių salonuose. Tai užtrauks baudas nuo 20 iki 100 eurų.

  Pagal priimtą pataisą, minėta bauda grės už alkoholinių gėrimų ir kitų naudojant spiritą pagamintų svaigalų gėrimą gatvėse, stadionuose, skveruose, parkuose, visų rūšių viešajame transporte, automobilių salonuose, išskyrus autotransporto priemones, kurių salonas yra stacionariai atskirtas nuo vairuotojo vietos, taip pat parodose, mugėse ir masiniuose renginiuose.

  Pataisomis taip pat tikslinamos nuo 2018 metų sausio 1 dienos įsigaliosiančios nuostatos dėl alkoholinių gėrimų pardavimo, vartojimo ir turėjimo, nupirkimo ar kitokio perdavimo jaunesniems negu 20 metų asmenims, alkoholinių gėrimų išnešimo iš viešojo maitinimo vietų draudžiamu laiku.

  Pagal naujas nuostatas alkoholinių gėrimų nupirkimas ar kitoks perdavimas jaunesniam negu 20 metų asmeniui užtrauks baudą nuo 90 iki 180 eurų, pakartotinis nusižengimas — baudą nuo 180 iki 440 eurų. Už alkoholinių gėrimų pardavimą jaunesniems negu 20 metų asmenims grės bauda nuo 30 iki 120 eurų.

  Viešojo maitinimo vietose įsigytų alkoholinių gėrimų išnešimas iš viešojo maitinimo vietų draudžiamu metu (pirmadieniais-šeštadieniais iki 10:00 ir nuo 20:00, o sekmadieniais — iki 10:00 ir nuo 15:00) užtrauks baudą nuo 14 iki 30 eurų, pakartotinis nusižengimas — baudą nuo 30 iki 90 eurų.

  Dar vasarą Seimas priėmė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos inicijuotus teisės akto pakeitimus, numatančius, kad jaunesni nei 20 metų asmenys negali nei įsigyti, nei vartoti, nei turėti jokių alkoholinių gėrimų.

  Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuvos gyventojai pagal alkoholio vartojimą yra pasaulio lyderiai. 2016-aisiais vienas Lietuvos gyventojas vidutiniškai suvartojo 16 litrų alkoholio. Lietuviai suvartoja daugiausia alkoholio pasaulyje.

  Nuo kovo 1 dienos šalyje padidėjo alkoholio ir rūkalų akcizai. Akcizų tarifai alui padidėjo 112%, vynui ir kitiems fermentuotiems gėrimams bei tarpiniams produktams — nuo 92 iki 111%, etilo alkoholiui — apie 23%.

  Dar šia tema

  Alkoholio kiekis vairuotojo kraujyje galės siekti 0,5 promilių
  Kaune užsidaro pseudobarai
  SAM: pagrindinės problemos — alkoholizmas ir savižudybės
  Tegai:
  administracinė atsakomybė, Administracinių nusižengimų kodeksas (ANK), alkoholis, automobilis

  Svarbiausios temos