09:11 2019 Kovo 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1358
 • RUB73.1062
  Kalėdos, archyvinė nuotrauka

  Sinoptikė pažadėjo baltas šaltas Kalėdas

  CC0 / pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  86 0 0

  Senovėje orą per Kalėdas spėdavo pagal Šventojo Martyno dieną, jegu šią dieną šilta — Kalėdos bus šalstos ir atvirkščiai

  VILNIUS, lapkričio 16 — Sputnik. Jau kelerius metus iš eilės per Kalėdas būdavo tai lijundros, tai lietūs, o šiemet tikėkimės baltų šaltų Kalėdų, LRT RADIJUI sakė sinoptikė Izolda Marcinonienė.

  "Senoliai sakydavo — jei Šv. Martynas "po bradu" (purvinas), tai Kalėdos — su ledu. Pernai, pavyzdžiui, buvo pašalę, o Kalėdos buvo labai šiltos", — tikino Marcinonienė.

  Lapkričio 11-ąją buvo Šv. Martynas, o pagal šią dieną anksčiau buvo spėjama, koks oras bus apie Kalėdas. Todėl šiemet sinoptikė prognozuoja baltas šaltas Kalėdas, nes šeštadienį Lietuvoje oro temperatūra buvo pakilusi iki 8 ℃.

  Dar yra sakoma, kad jei Martynas su ledu, tai šv. Jurgis su lapu. Tai reiškia, kad balandžio pabaigoje turėtų būti šilta ir jau medžiai gali būti išsprogę.

  Be to Marcinonienė pažadėjo žiemą tikrai šaltesnę negu ruduo.

  O lapkritis, sinoptikės spėjimu, bus kontrastingas ir drumzlinas, kaip ir iki šiol, nes antra ir trečia savaitė prognozuojamos šiltesnės už normą ir kritulių kiekis šiek tiek mažesnis už normą.

  Kalbant apie artimiausias dienas, galima pasakyti, kad šią naktį lietaus debesys priartės prie pajūrio, o penktadienio dieną pereis ir per Aukštaitiją. Turėtų būti 4-9 ℃ šilumos. Rytiniuose rajonuose penktadienio rytą gali kai kur ir pašalti, reikėtų būti atsargiems dėl plikledžio, gali ir netirštas rūkas susidaryti. Atrodo, kad ir šeštadienį, ir sekmadienį orai labiau palepins aukštaičius — žemaičiams netrūks lietaus.

  Dar šia tema

  Akcijos "Nustebink žiemą!" metu galima nemokamai patikrinti automobilį
  Žiema artėja: Vilniuje prognozuojamas pirmas sniegas
  Atšalus orams didėja ne tik peršalimo, bet ir žarnyno infekcijų atvejų
  Tegai:
  šaltis, sniegas, žiema, oras, Kalėdos

  Svarbiausios temos