23:46 2020 Vasario 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.0818
 • RUB70.6675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  59

  Kiekvienais metais Europoje lapkritį vyksta atliekų mažinimo savaitė, kurios metu vyksta renginiai, skatinantys žmones taupiai naudoti daiktus, o ne teršti jais aplinką

  VILNIUS, lapkričio 18 — Sputnik. Šiandien Lietuvoje prasidėjo Europos atliekų mažinimo savaitė, pranešė Aplinkos ministerija.

  Ši tarptautinė akcija vyksta daugumoje ES šalių. Šiais metais akcija vyksta jau devintą kartą. Šiemetiniai Europos atliekų mažinimo savaitės renginiai vyks iki lapkričio 26 dienos. Daugiausia dėmesio numatoma skirti antriniam daiktų panaudojimui. Šių metų šūkis — "Suteik naują gyvenimą".

  Tik 10% lietuvių nerūpi atliekų rūšiavimas >>

  Europos atliekų mažinimo savaitės, kuri organizuojama kasmet lapkričio mėnesį, pagrindinis tikslas — skatinti visuomenę taupiai naudoti išteklius, siekti, kad susidarytų kuo mažiau atliekų, daiktus naudoti pakartotinai ar prailginti jų naudojimo laiką.

  "Europos atliekų mažinimo savaitei skirti renginiai skatina atliekoms suteikti naują gyvenimą — jas perdirbti ar pakartotinai panaudoti. Kiekvienas turime suprasti, kad gamtos ištekliai nėra begaliniai. Ir kuo taupiau juos naudosime, kuo mažiau turėsime atliekų, tuo geriau bus ir aplinkai, ir mums patiems", — sako aplinkos viceministras Dalius Krinickas. 

  Pernai akcija buvo skirta pakuočių atliekų susidarymo prevencijai.

  Renginių metu jų dalyviai susipažįsta su pagrindinėmis atliekų susidarymo ir tvarkymo problemomis, ieško galimybių mažinti susidarančių atliekų kiekį, tinkamai tvarkyti jau susidariusias atliekas, keičiasi idėjomis apie antrinį jų panaudojimą. Jie iš atliekų gamina žaislus, interjerui ar buičiai skirtus daiktus, siuva daugkartinio naudojimo maišelius, keičiasi nebereikalingais daiktais ir taip toliau. 

  Плакат о призыве сортировать мусор
  Šiukšlių rūšiavimas

  Akcijai skirtus renginius organizuos savivaldybės, valstybės institucijos, privačios įmonės, švietimo įstaigos, bendruomenės, pavieniai žmonės. 

  Lietuvoje šiuos renginius koordinuoja Aplinkos ministerija. Šiemet dalyvauti akcijoje, kaip sakė ministerijos Atliekų departamento vyriausioji specialistė Lina Valintėlė, užsiregistravo 120 šalies įmonių, įstaigų ir organizacijų. 19 iš jų renginius organizuos tarptautiniu mastu. Savaitės dalyviai yra suplanavę arti 400 renginių. Tai didžiausias tokių renginių skaičius per pastaruosius trejus metus, kai prie Europos atliekų mažinimo savaitės akcijos prisijungė ir Lietuva. 

  Dar šia tema

  Lietuvoje atsiras daugiau konteinerių atliekoms rūšiuoti
  Vilniečiai mokės mažiau už šiukšlių išvežimą
  Tegai:
  šiukšlės, ekologija, šiukšlių rūšiavimas, Atliekų mažinimo savaitė

  Svarbiausios temos