22:53 2020 Rugpjūčio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.1765
 • RUB86.7275
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  30

  Pagal "Eurobarometro" apklausą beveik pusė Lietuvos gyventojų mano, kad socialinė nelygybė yra pagrindinė Europos Sąjungos problema; taip pat lietuviai susirūpinę dėl nedarbo ir migracijos

  VILNIUS, lapkričio 20 — Sputnik. Lietuvos gyventojai laiko socialinę nelygybę pagrindine ES problema, rodo Europos Sąjungos sociologinės apklausos "Eurobarometro" duomenys.

  Tiokios nuomonės laikosi 47% respondentų. Palyginti su praėjusio rudens apklausos rezultatu, šis rodiklis išaugo 3%. Lietuviai taip pat labai susirūpinę dėl nedarbo (43%) ir migracijos (35%).

  Latvijoje bedarbystės problema yra laikoma svarbiausia (50%), taip pat apklaustieji pažymėjo nepakankamą ekonomikos augimą (31%). Estijoje pagrindiniu socialiniu iššūkiu įvardyta migracija (52%).

  Trijų Baltijos respublikų gyventojai mano, kad artimiausiu metu Europos Sąjungos politikos vektoriumi turėtų tapti kova su socialine nelygybe. Lietuvoje už tai pasisakė 52% apklaustųjų, Latvijoje — 44%, Estijoje — 34%.

  Apskritai, tarp Europos šalių gyventojų, daugiau nei pusė (54%) mano, kad naujos kartos ES piliečiams bus sunkiau, nes dabartiniai kartai.  Dauguma respondentų mano, kad Europoje būtina pakelti gyvenimo lygį (52%).

  ​Apklausa vyko nuo rugsėjo 23 iki spalio 2 dienos, joje dalyvavo daugiau kaip 27 000 žmonių iš ES šalių. Lietuvoje tyrimą tarp 1003 respondentų atliko "TNS LT".

  Dar šia tema

  Apklausa: Lietuvos gyventojai nežino, iš ko pragyvens senatvėje
  Apklausa: daugiau nei pusė lietuvių neužsiima jokia sportine veikla
  Apklausa: Lietuvos gyventojai baiminasi karo
  Tegai:
  migracijos krizė, socialinė nelygybė, apklausa, Europos Sąjunga

  Svarbiausios temos