18:39 2020 Rugsėjo 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB91.8152
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  28

  Šių metų rudenį archeologai aptiko devynis kapus bei su Aukštutine pilimi siejamus mūro fragmentus

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Vykdydami Gedimino kalno tvarkybos darbus archeologai privaloma tvarka atlieka archeologinius tyrimus, praneša Lietuvos nacionalinio muziejaus spaudos tarnyba.

  Dėl atliekamų kasinėjimų privaloma tvarka užtikrinama archeologo priežiūra ir vykdomi archeologiniai tyrimai, vėliau mechaniškai nukastas gruntas yra peržiūrimas grunto sandėliavimo aikštelėje.

  Spalį šiaurės vakarų šlaite, prie atraminės sienos, archeologai aptiko devynis kapus. Dalis jų buvo suardyti, nėra įkapių ar kitų papildomų radinių, tad nustatyti tikslų palaidojimo laiką yra sudėtinga.

  Древнее захоронение на горе Гедиминаса
  Palaidojimai šiaurės vakarų šlaite

  Lapkričio mėnesį, vykdant pietrytinio šlaito paruošimo žiemai darbus, aptikti su Aukštutine pilimi siejami mūro fragmentai. Atidengus du lauko akmenų mūro konstrukcijos fragmentus nustatyta, kad mūras sudarytas iš kalkiniu skiediniu rištų riedulių, tarp akmenų aptikti degto molio plytų fragmentai.

  Turint daugiau duomenų, apie mūrų konservavimo poreikį ir jų išsaugojimo galimybes spręs archeologai ir projekto vadovas.

  Kaip žinia, vykstant Gedimino kalno tvarkybos darbams buvo aptikta 17 palaikų. Tarp rastų palaikų jau identifikuoti šio sukilimo vado Zigmanto Sierakausko palaikai, taip pat yra didelė tikimybė, jog pavyko identifikuoti ir Kosto Kalinausko palaikus.

  Archeologinius tyrimus kalno aikštelėje atlieka muziejaus archeologai.

  Dar šia tema

  Gedimino kalne rasti sukilėlių palaikai turi būti palaidoti Vilniaus kapinėse
  Kultūros komitetas: gražaus Gedimino kalno neturėsime dar ilgą laiką
  Geologijos tarnyba: Gedimino kalne galimos naujos nuošliaužos
  Tegai:
  archeologai, palaikai, Gedimino kalnas, Lietuvos nacionalinis muziejus (LNM), Vilnius

  Svarbiausios temos