19:55 2020 Gruodžio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1968
 • RUB90.7837
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  16

  Dėl užsitęsusių liūčių Lietuvoje pratęsiamas tręšimo sezonas, tačiau gamtosaugininkai primena, kad mėšlą ir srutas draudžiama skleisti ant įšalusios, įmirkusios ar apsnigtos žemės

  VILNIUS, lapkričio 21 — Sputnik. Šiemet užsitęsę rudeniški orai leido pratęsti tręšimo sezoną net 15 dienų, tad tręšiantys laukus mėšlu gali tai daryti iki pat pirmosios žiemos dienos, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Tai leidžiančias įsakymo pataisas pasirašė aplinkos ministras Kęstutis Navickas bei žemės ūkio ministras Bronius Markauskas. 

  Saugant vandenį nuo taršos nitratais, mėšlą ir srutas draudžiama skleisti ant įšalusios, įmirkusios ar apsnigtos žemės.

  Dėl permainingo Lietuvos klimato tręšimo sezonas pratęsiamas jau ne pirmus metus — kelerius pastaruosius metus jis taip pat pasibaigė tik gruodžio 1 dieną, o ne lapkričio 15 dieną, kaip numatyta įsakyme. 

  Didžiausias leistinas metinis į dirvožemį patenkančio azoto kiekis nesikeičia — 170 kg/ha.

  Aplinkos ministerija primena, kad draudžiama skystąjį mėšlą ir srutas skleisti šeštadieniais, sekmadieniais ir valstybinių švenčių dienomis arčiau kaip per 100 metrų nuo gyvenamojo namo be gyventojo sutikimo ir arčiau kaip per 300 metrų nuo gyvenvietės be seniūno sutikimo. To reikia, kad šalia gyvenantiems ir dirbantiems žmonėms netektų kęsti nemalonaus kvapo.

  Dar šia tema

  Skvernelis siūlo kartu su Suomija siekti kompensacijos iš EK dėl liūčių
  Liūčių padarytus nuostolius kompensuos tik labiausiai nukentėjusiems
  Žmonėms, teršiantiems aplinką srutomis, gresia kelių šimtų eurų bauda
  Tegai:
  mėšlas, tręšimo sezonas, liūtis

  Svarbiausios temos